MENU

Початок Uber був ще 100 років тому. Деякі цифри з виступу засновника сервісу

2648 0

Досі небагато що знав про Uber. Чув, що це зручний сервіс виклику таксі або приватного водія, який базується на основі мобільного додатку. Перевізником може стати будь-який водій, як і будь-яка людина через телефон може знайти транспорт. І послуга дешевша. В цьому році Uber планує запуститися і в нашій країні, що викликало невдоволення таксистів.

Учора переглядав TEDx-лекцію засновника і гендиректора Uber Тревіса Каланіка. Саме йому прийшла ідея перетворення автомобілів у громадський транспорт. Занотував деякі цифри і факти.

Відео виступу - https://www.ted.com/talks/travis_kalanick_uber_s_plan_to_get_more_people_into_fewer_cars

1) Uber привів до Uber. Такими парадоксальними словами почав свій виступ ідейник компанії і розповів історію 100-річної давнини. В 1914 році величезні черги на трамвай підштовхнули одного підприємця до ідеї. Він встановив на своєму авто табличку, що готовий підвезти їхочих за певну суму.

2) у 2015 році в Лос-Анжелесі здійснювалося 150 тисяч таких поїздок. Цікава історична паралель від Каланіка. У 2015 році Uber здійснював наближену кількість поїздок - 157 тисяч. Сто років потому.

3) в 2007 році автомобіль був у кожного мешканця США. А це, згідно з переписом, близько 300 мільйонів людей. Зараз в Сполучених штатах згідно перепису 2015 року проживає 322 мільйони громадян;

4) у США витрачається 7 мільйонів годин на рік беззмістовно - в автомобільних заторах;

5) під час таких простоювань втрачається 160 міл'ярдів доларів, це втрата продуктивності

6) 1/5 викидів вуглекислого газу (CО2) складає від тих автомобілів, які простоюють у заторах.

7) Каланік переконаний, що якщо у вас є власний автомобіль, то це означає, що 96% часу він простоює. І саме тому йому прийшла ідея використовувати автомобілістів в якості громадського транспорту

8) в контексті масового транзиту у Нью-Йорку щоденно перетинають мости близько 2,5 мільйони автомобілів

9) Uber з'явився в 2010 році і Каланік зазначив, що основним принципом було те, щоб люди, натиснувши на кнопку отримували поїздку. Спрощено кажучи, через мобільний додаток просили підвезти.

10) було підмічено, що людям потрібно потрапити в одне місце призначення. Таким чином в Uber вигадали, як об'єднати дві поїздки різних людей в одну11) Чи зменшилася інтенсивність руху в місті? Згідно замірів проведених у Сан-Франциско так, кількість автомобілів на яких пересувалися городяни зменшилася.

Трафік на вулицях Сан-Франциско до появи Uber і після

12) за 8 місяців існування Uber з дороги зняли 7,9 мільйони миль, і також запобігли викиду в атмосферу 1,4 тисяч тонн вуглекислого газу (СО2). Після цього в залі почулися оплески.

13) одним з найважливіших чисел називає 100 тисяч. Саме стільки водіїв додавалися до сервісу Uber протягом наступних 8 місяців

14) в Китаї теж працюють і, як розказує Тревіс Каланік, Uber здійснює близько 15 мільйонів поїздок за місяць, в середньому 500 тисяч - за день. Також Uber працює в Білорусі, Росії, Азербайджані та ще 65 країнах світу. Цьогоріч обіцяють і в Україні, спочатку в Києві та Львові.

15) два з половиною роки тому в компанії було 400 працівників, нині - 6500.

16) зараз 1 миля (1,6 км) коштує 54 центів (це в Штатах, у нас очевидно дешевше буде). І Тревіс дещо пожалівся на регулювання з боку уряду США. Назвав його нерозумним. А якби було по 60 центів за 1 милю, то кількість водіїв збільшилося на мільйони, замість стоянок з'явилися б парки тощо.

17) чотири роки поспіль компанія зменшувала ціну (з 2012 по 2015). Порівнювали показники зростання заробітку кожного вересня протягом цих чотирьох років. Не дивлячись на зменшення ціни, щороку заробіток зростав.

Блог, в якому детально розписано по показниках цих чотирьох років - https://newsroom.uber.com/us-new-york/4-septembers-of-uberx-in-nyc/

18) на думку Каланіка, ера безпілотних автомобілів прийде не так скоро, як пророкують експерти. І перехід буде тривалим. "Ці автомобілі будуть курсувати не у всіх місцях, а лише у деяких. Для нас це цікавий виклик, чи не правда? Google інвестує в цю галузь, починаючи з 2007 року, "Тесла" пішла по цьому шляху, Apple також цим зайнявся. Але ми не втрачаємо оптимізму. Замість того, щоб чинити опір технологіям, ми їх прийматимемо і будемо їх частиною".

Сергій ПАНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини