MENU

Сьогодні в Печерському суді судитимуть Ігоря Лікарчука, творця успішної реформи ЗНО

3633 0

Сьогодні, 30 червня, о 19.00 відбудеться суд у справі Директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука. Засідання пройде в Печерському суді за адресою Хрещатик, 42.

22 липня 2015 року усунений Кабміном від виконання повноважень за посадою директора УЦОЯО на час проведення Генеральною прокуратурою службого рослідування корупційної діяльності керівництва Центру. Сам Лікарчук пов'язує це з помстою за результати ЗНО дітей деяких чиновників, відмовою їх незаконно змінити та тиском на його сина - заступника керівника Державної фіскальної служби Костянтина Лікарчука. За свого підлеглого тоді заступився міністр освіти і науки Сергій Квіт та керівники регіональних ЦОЯО. 17 вересня 2015 року Лікарчук заявив, що не може працювати при тій ситуації, що склалася навколо УЦОЯО, і подав заяву про звільнення з посади. 21 вересня Кабмін задовольнив заяву Лікарчука, звільнивши його з посади директора УЦОЯО.

Його звільнення здивувало освітян і експертів, які ще на початку літа обговорювали можливу перевірку знань вчителів за допомогою УЦОЯО. Адже центр має не лише відпрацьовані системи оцінювання, але й бездоганну репутацію.

Лікарчук був тією людиною, яка "продавила" систему незалежного тестування. А у системі пострадянської школи провести будь-яку реформу, яка до того ж позбавляє шкільних вчителів частини влади, - титанічний вчинок. Ігор Лікарчук дотепер вважався не лише творцем, але й гарантом ЗНО.

Однак якраз у розпал вступної кампанії правоохоронці кинули на нього величезну тінь недовіри - Генпрокуратура запідозрила керівництво УЦОЯО в тому, що вони могли втручатись у систему з результатами тестування, і підтасовувати їх на користь певних осіб.

Син Наталії Табачук вступав по ЗНО і ось як вона описує це: «І один Бог знає, як я, почувши про ЗНО в 2006 році, Його благала, щоб тільки тестування не скасували... Для мене в 2008 році це була ЄДИНА можливість відправити в омріяний ВНЗ свою дитину. В результаті мій син вступив у ТРИ університети без жодного цента... І таких щасливих дітей і батьків на сьогоднішній день я знаю пребагато... Ось так!

Сьогодні ми з сином, який вже встиг і вивчитися, і повернутися з війни, спостерігаємо за цією, даруйте, трагікомедією... По Станіславському - не віримо!»

Напередодні Лікарчук був викликаний на допит, після якого він написав наступне:

«Як історик, котрий досліджував знущання над освітянами в 30-х роках минулого століття, можу сказати, що це було дуже схоже. Хіба що, за винятком катувань... Як і тоді, презумпція невинуватості була ніякою, то такою ж вона лишилася й сьогодні. Бо Жодного доказу, який би дав підстави висунути мені звинувачення за величезною кількістю статей КК, ми в наданих матеріалах не знайшли. Але прокуратори вирішили, що мене потрібно жорстоко покарати. Суд сьогодні...»

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», доктор філософських наук Євген Бистрицький вважає, що переслідування Лікарчука є ознакою бездарного реформування, насамперед праоохоронної системи.

«Ігор Леонідович цілком правий у його діагнозі -- замість викриття дійсних злочинців у державі, система імітує правоохоронну активність, намагаючись звинуватити одного з авторів єдиної завершеної реформи - ЗНО» - підкреслює він.
Бистрицький впевнений, що «всі сили активного громадянського суспільства повстануть не лише проти цього гнилого звинувачення. Цей безглуздий випадок переслідування щирого і талановитого практика реформи освіти -- сигнал для нас всіх про головну загрозу реформам -- їх імітацію владою».

«Негідне знищення публічного авторитету батька найрадикальнішої антикорупційної освітньої реформи є знищенням суті і сенсу Революції гідності», - зазначив Бистрицький.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини