MENU

Хто з Росії далі плюне в Америку: реалії російського чиновницького маразму

5594 0

Ще з часів фараонів головна проблема будь-якого чиновника – і Росія в цьому зовсім не унікальна – полягає в тому, щоби всидіти у своєму кріслі, пише в своєму блозі на "Новому часі" російський публіцист Леонід Радзіховський. Якщо існує політична конкуренція, потрібно бути ефективнішим за конкурентів, хоча б на словах. Якщо ставляться якісь завдання, потрібно виконати їх за будь-яку ціну.

Наприклад, у Радянському Союзі Сталін поставив завдання в найкоротший термін і за будь-яку ціну зробити бомбу. Ефективність чиновників визначалася тим, виконане це завдання чи ні. В результаті до виробництва бомби залучили єврея Юрія Харитона, батько якого сидів у в'язниці, безпартійного єврея Якова Зельдовича, Льва Арцимовича, батько якого був дворянином, єврея Льва Ландау, який раніше сидів у в'язниці, німця Ігоря Тамма, брат якого був розстріляний, а також Павла Александрова, мати якого була шведкою, а сам він в молодості працював юнкером у Білій гвардії. Нікого не цікавила анкета. Цікавило тільки одне: будуть працювати чи ні; можуть зробити чи не можуть. Коли ставиться найважливіше завдання, ніхто не розбирає, хто його буде робити: расово чисті, класово близькі або будь-які інші – лише б робили.

Якщо ніяких завдань немає і політичної конкуренції теж немає, потрібно вдаватися до інших методів. У радянському агітпропі працювали люди бездоганного етнічного та класового походження – робочий народ. Інших критеріїв збереження у них не було.

У сучасного російського чиновника ніяких завдань немає. Росія нічого не робить. Вона не ставить перед собою ніяких конкретних жорстких і важливих цілей. Крім того, в Росії немає жодної жорсткої політичної конкуренції. Що ж залишається критерієм, за яким чиновник може зберегти себе у своєму кріслі? Залишається одне – демонстрація безмежної відданості Путінові. За Брежнєва це проявлялося в тому, що керівники республік виголошували тости довжиною в годину про дорогого Леоніда Ілліча, його внесок і так далі. Зараз це не практикується. Це смішно, в народу це викликає відторгнення. Тому критерій вірності Путіну лише один – "нещадність до ворогів Рейху", боротьба з американцями. Наскільки я проти американців, наскільки я проти "п'ятої колони", наскільки я проти ворогів, наскільки я проти України, Грузії, Естонії, Туреччини – того, хто сьогодні призначений головним ворогом, - – настільки я відданий. Будь-які дурниці – безглузді й небезпечні – це плюс. Будь-яке коливання в реалізації цієї дурниці – мінус.

За старою російською номенклатурною традицією, право на примирливі заяви та обмеження у проведенні лінії партії має тільки цар. Путін може бути менше Путіним, ніж сам Путін. А чиновник повинен бути більше Путіним, ніж сам Путін. В 1937-1938 роках лише одна людина могла написати на розстрільних списках "замінити на 10 років в'язниці", – Сталін. Всі інші "молотови" чинили рівно навпаки. Когось засудили до 10 років, а вони викреслювали і писали "розстріл", "розстріл", "розстріл". Від особистої кровожерливості? Ні, звичайно. Від страшного особистого боягузтва, коли "кам'яна дупа" Молотов тремтів у своєму кріслі як холодець. Довести свою незамінність і відданість він міг лише розчерком "розстріляти".

На щастя, сьогодні нікого не розстрілюють і не садять, але в піар-війні люди повинні довести, що вони – "олександри матросови" і "миколи гастелли". Тому вони завжди є більш рішучими у боротьбі з ворогами, ніж сам Путін. В результаті віце-прем'єр з військової промисловості пише дивні записи в Twitter, які пасують журналістові жовтої преси, але ніяк не керівнику специфічного військово-технічного комплексу. Депутати пропонують абсолютно безглузді, шкідливі і божевільні закони на зразок "пакету Ярової", виконати які неможливо, але зате це демонструє їх неймовірну відданість. "Старанність усе перемагає" – девіз, під яким діють усі чиновники і депутати. З ранку до ночі вони ведуть змагання, хто далі плюне в Америку. Так, є межі: ніхто не може закликати до того, щоб кинути водневу бомбу на США. Але в межах відведеної галявини вони намагаються максимально притиснутися до розставлених прапорців (можна навіть плюнути за межі прапорців) – у цьому змаганні для буйних, розумово відсталих і хуліганських дітей російські чиновники, журналісти, піарники і публічні політики проводять весь свій час.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини