MENU

"Цукрова демократія": ірландці у Києві презентували рафінадне місто. ФОТО

2862 0

Ірландські митці Брендан Джеймісон та Марк Ревелз презентували у Києві інтерактивну скульптурну інсталяцію з цукру - проект "Цукрова демократія".

У грайливий та невимушений спосіб ця робота оспівує силу колективної співпраці та заохочує всіх глядачів долучитися до її створення, незалежно від віку, статі, культури або національності.

Творці стверджують, що Україна - відомий у всьому світі лідер цукрової промисловості, гігант у сфері сільського господарства. Історично саме заможні цукрові магнати, як династія Терещенків, були найактивнішими меценатами, які подарували Україні безліч архітектурних пам'ятників, культурних та освітніх закладів, а також мистецькі колекції, що нині зберігаються у найкращих національних музеях. Проект "Цукрова демократія" відсилає до історії української архітектури: у центрі інсталяції знаходиться модель Будинку вчителя у Києві, виконана з кубиків цукру.

У цій будівлі, збудованій 1912 року для Київського педагогічного музею, розміщувалася Центральна Рада УНР - перший український парламент - у 1917-1918 роках. Між 1943 та 1982 роками тут знаходився музей Леніна. Будинок учителя уособлює місце, де культура та освіта творять демократію. Будинок учителя потребує нового імпульсу до відродження, так само як і Україна, і культура та демократичні цінності повинні бути невід'ємною умовою цього процесу.

Довкола моделі Будинку учителя розташуються цукрові споруди. Утопічні модерністські хмарочоси символізують потенціал креативного майбутнього, який ніколи не зникає. Відштовхуючись від цих емблематичних будівель, інсталяція переходитиме у сучасний мегаполіс, для створення якого Брендан Джеймісон та Марк Ревелз запросили українських студентів-архітекторів.

Починаючи з 22 вересня, інсталяція відкрита для всіх відвідувачів, які зможуть збудувати власні конструкції або доповнити вже існуючі, створюючи таким чином гібридну архітектуру. Виставка розташована за адресою вул. Набережно-Лугова, 8, 2 поверх (культурний фонд "Ізоляція").

Нагадаємо, що Брендан Джеймісон створює цукрові скульптури з 2003 року і запросив Марка Ревелза до співпраці у великомасштабних проектах 3 роки тому. Їхні роботи виставлялися в усьому світі, від Центру Помпіду в Парижі та Тейт Модерн у Лондоні до Зони мистецтв 798 у Пекіні, арт-кварталу М50 у Шанхаї та багатьох міст США.

У своїх скульптурних інсталяціях вони досліджують соціально-політичні теми за допомогою антропоморфної архітектури та мікроскопічних біологічних форм, часто створюючи масштабні проекти, які запрошують публіку долучатися до їх розширення власною творчістю.

Фото - Дар'я РЕВЕНКО, UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини