MENU

Як українцям вижити в країні з найбільш отруєним повітрям у світі

2582 0

Існують правила, дотримуючись яких можна зменшити негативний вплив брудного повітря на свій організм.

Україна вирвалася на перше місце у світовому рейтингу за кількістю смертей від забрудненого повітря - такі шокуючі результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я, що були нещодавно оприлюднені. Ми рідко замислюємося над тим, чим дихаємо, як ми можемо вплинути на те, чим дихати, як захистити своє здоров'я в умовах нашої екології. Однак існують правила, дотримуючись яких можна зменшити негативний вплив брудного повітря на свій організм.

Не райдужні факти

Всього в світі щорічно через хвороби, спричинені брудним повітрям, вмирають більше 2 мільйонів людей. Найбільша частина з них, згідно з результатами дослідження ВООЗ, припадає на Україну. На кожні 100 тисяч населення у нас помирають 120 людей (тобто 54000 осіб щорічно). Для порівняння, слідом за Україною йдуть Болгарія - 118, Білорусь - 100, Росія - 98, Китай - 76, Польща - 69, США - 12, Канада - 5.

Читайте также: Мариуполь накрыла туча ядовитой металлической пыли. ФОТО, ВИДЕО

Чим ми дихаємо?

Для нормального функціонування організму і всіх його органів потрібен кисень. І чим його більше, тим краще. Наприклад, на морському узбережжі його кількість становить 21,9%, а в місті - 20,8%. Дослідження говорять про те, що у 30% жителів Землі - проблеми зі здоров'ям через повітря з низьким вмістом кисню. Важливу, але на цей раз негативну роль відіграє зміст вуглекислого газу, за який ми повинні "дякувати" автотранспорт. Найбільше забруднюють повітря промислові підприємства, автотранспорт та відходи, які не переробляють, а спалюють. Крім вуглекислого газу, повітря великих українських міст насичене 20 іншими небезпечними для здоров'я речовинами: ацетальдегидом, бензолом, нікелем, кадмієм, формальдегідом, акролеїном. А також сполуками сірки, селену, цинку, міді, свинцю та інших шкідливих елементів.

Чому ми хворіємо?

Американські вчені з Корнельського університету стверджують, що 40% смертей на планеті викликані саме хворобами, які виникли через забрудненого повітря. Справа в тому, що всі шкідливі частинки, що містяться в брудному повітрі, легко потрапляють в організм людини через легені, а потім - у кров. Вчені стверджують, що 10-тижневого проживання в регіоні з забрудненим повітрям достатньо для зміни фізико-хімічних властивостей крові. Це призводить до порушення нормального функціонування всіх органів і систем, збою водного, білкового і вуглеводного обмінів, порушення роботи ендокринних залоз (особливо щитовидної залози). Крім того, продукти розпаду токсичних сполук мають властивість залишатися і накопичуватися в організмі. Це стає причиною головного болю, погіршення пам'яті, порушення слуху і зору, швидкої стомлюваності, схильності до алергії і простудних захворювань, погіршення зовнішнього вигляду, сухості і втрати пружності шкіри, появи ранніх зморшок.

Найнебезпечнішим вважається повітря, забруднене мікрочастинками сажі, що утворюються при промисловому спалюванні вугілля. Викиди підприємств, що спалюють вугілля, згубно впливають на кровоносну систему - посилюється ймовірність розвитку венозного тромбозу і підвищеного артеріального тиску. У венах нижніх кінцівок утворюються тромби, які можуть призвести до смерті. Оксиди вуглецю, за які ми повинні "дякувати" автотранспорт, потрапляючи в легені, а потім в кров, стають причиною виникнення бляшок у кровоносних судинах. Це порушує нормальний приплив крові до серцевого м'яза. В результаті виявляється кисневе голодування, порушується постачання кисню до тканинам і органам. Смоги викликають бронхіальну астму, запалення слизових оболонок та інші захворювання дихальної системи. Забруднене повітря у підсумку може призвести до раку, вроджених патологій у дітей, порушення роботи імунної системи.

Як мінімізувати ризики для здоров'я?

Так що ж необхідно зробити українцям, живучи в країні - світовому лідері за кількістю смертей з-за хвороб, викликаних брудним повітрям? Оскільки смертність настає внаслідок ураження серцево-судинної і дихальної систем, то, в першу чергу, уважно потрібно ставитися до цих органів. Рекомендую ранні скринінги - перевірки стану здоров'я легенів, серця, печінки, судин. Намагайтеся уникати перебування в місцях масового скупчення автомобілів і громадського транспорту. Не займайтеся спортом біля транспортних магістралей, де високий рівень викидів автомобільних газів з вмістом свинцю. Проводите заняття за містом або в лісопаркових зонах.

По можливості вибирайте максимально екологічно чистий регіон для проживання. Знизьте до мінімуму кількість викурених сигарет і обходьте місця, де курять. Зволожуйте повітря будинку всіма доступними способами. Пийте достатньо рідини - вода допомагає уникнути висихання слизових і ефективно виводити зважені частинки з мокротою. Слідкуйте за правильним харчуванням - здорова їжа цілком здатна збалансувати шкоду, завдану нам забрудненим повітрям. Тут вам допоможуть овочі, фрукти, зелений чай. Боротися з шкідливими субстанціями організму дуже допомагають антиоксиданти, у великій кількості містяться в білокачанної і брюссельській капусті, шпинаті, перці, ягодах - журавлина, чорниці, горобині, ожину, виноград, спеції - гвоздику, корицю.

Будьте здорові!

Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини