MENU

Українці отримали державу, але політики не знають, що з нею робити - політолог

2781 0

Двадцять п'ять років тому українці отримали державу, проте політики не знають, що з нею робити.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив політолог Олексій Якубін.

«Ми отримали державу, але складається враження, що політики, які б мали займатися розвитком держави, створювали можливості для громадян, перебувають десь у XIX сторіччі з думками про те, що треба будувати націю. Замість того, щоб розбудовувати державу, значна частина політиків піклується про національну ідею. І всі 25 років ми живемо в такому стані. А насправді, як для політолога для мене це виглядає дивно, бо ми отримали головне - державу. І те, що тепер політики намагаються займатися будівництвом нації, виглядає парадоксально», - зауважив О.Якубін.

Інша справа, підкреслює, складається враження, що «політики не хочуть, або їм вигідно не розуміти цього і не розбудовувати державу».

Проте на основі спостережень за діями влади політолог схиляється до думки, що все ж не розуміють.

«Я запитував у Прем'єр міністра, інших, як вони бачать розвиток державної економіки в контексті державного сектору. Одна відповідь - треба все приватизувати. Хоча насправді, в України рівень державного сектору нижче, ніж у Франції. Нагадаю, 20 років тому Україну часто порівнювали з Францією по показникам випуску продукції, території тощо», -  вважає політолог.

Читайте також: Казанский: Революции редко приносят моментальное процветание

Він зауважив, що Україна дійшла до такої критичної межі, що коли держава і далі буде продовжувати шлях приватизації, вона втратить механізм впливу на розвиток країни.

«Проблема в тому, що ми отримали державу, але політики не знають, що з нею робити. У цьому парадокс. І протягом 25 років незалежності частина громадян сприймає серйозно усе, що політики говорять,  і не розуміє, що такими розмовами політики  заявляють про власну нездатність керувати», -  зауважив політолог.

Причина віри словам політиків, підкреслює О.Якубін, частково у відсутності політичної обізнаності населення, проте політологія та соціологія виключені з загальнообов'язкового викладання.

«Завдяки такій політиці, яку нині спостерігаємо, у нас з'явився клас олігархів. На початку 90-х величезні підприємства продавалися за безцінь. Ми в ситуації, яку іноді в соціальних науках називають «захопленою державою»  - коли держава замість того, щоб використовувати активи на свою користь, використовує в інтересах окремих олігархічних груп. Саме останні отримують від держави найбільший зиск, а громадянам розповідають, що не вистачає коштів», -  підкреслив політолог.

Нагадаємо, сьогодні 25-та річниця Референдуму про Незалежність України. 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини