MENU

Антиросійські санкції: про що домовлятимуться Путін та Трамп

2890 0

Телефонна розмова Путіна і Трампа - довгоочікувана подія для російської сторони, оскільки там уже давно покладали чималі надії на цього політика і навіть посприяли його перемозі на президентських виборах у США (чим послабили його репутацію). Тому, звичайно, Росія зацікавлена в отриманні дивідендів від США у вигляді послаблення чи зняття санкцій.

Та я не думаю, що бажання Російської Федерації здійсняться найближчим часом, оскільки Трамп непоганий переговорник і бізнесмен і розуміє, що надана послуга автоматично втрачає всю свою силу (Трамп не відмінить санкції до того часу, доки не отримає від російської сторони якусь "велику перемогу" для Америки).

Читайте також: Друзья и недруги Украины в команде Трампа

Під час телефонної розмови президентів, яка має відбутися уже завтра (28 січня. - Ред.) сторони, скоріш за все, обережно обміркують різноманітні шляхи, які б привели дві країни до компромісу. Трамп і його оточення натякнули, що їх цікавить ядерне розброєння Росії. Окрім того, американську сторону цікавить питання ефективної боротьби з Ісламською Державою. Ці дві речі ми знаємо напевне, все інше - здогадки. Своєю черго, Росія хоче, аби Америка прибралася з країн Європи, які хвилюються через свою безпеку через Росію (наприклад, Балкани) , а також у світі активно не розбудовували нафтових газопроводів.

Якщо президенти таки порушать українсько-російське питання, то Путін однозначно намагатиметься переконати Трампа залишити нашу країну у своїй сфері впливу. Та погоджуватися на таке американському президенту немає сенсу, адже Росії нема чого йому запропонувати. Давайте розглянемо це хоча б на прикладі Сирії: РФ донині впевнено заявляє про підтримку кривавого режиму Башара Асада та розраховує на контроль певних територій. Не думаю, що така позиція задовільнить Трампа. Оскільки, якщо сирійське питання вирішать на путінських умовах, то це спричинить поглиблення загроз для Ізраїлю, чого Трамп собі дозволити не може.

Читайте також: Radio Free Europe: Последний бой Путина

Як бачимо, зараз ми маємо частинки пазлу, яка до купи не збираються. Єдиний негативний момент у цьому всьому: Трамп ще необізнаний у зовнішній політиці (про це свідчить, наприклад, відміна угоди про Транстихоокеанського партнерство, яка насправді була дуже важливою для США). Тому повертаючись до теми зняття санкцій, не слід виключати й такого тільки через банальну необізнаність Трампа. І якщо до цього й справді дійде і американська сторона таки наважиться на послаблення санкцій, то це все одно відбудеться не скоро. Адже таке важливе рішення можливе винятково після особистої зустрічі двох світових лідерів.

Александр ХАРА, дипломат, эксперт благотворительного фонда "Майдан иностранных дел"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини