MENU

Порядок денний для Верховної Ради: що варто підтримати

2423 0

Історія із Насіровим укотре актуалізувала проблему й нагадала про необхідність реформування судів і створення профільного суду для корупціонерів. Додатково розігріла тему заява Вищої ради правосуддя про неконституційність законопроекту №6011 "Про антикорупційні суди". Опір системи говорить нам про те, що вона відчуває загрозу, а отже законопроект потрібно приймати якнайшвидше та створювати дієві антикорупційні суди, яких чекають і українці, і міжнародні партнери нашої держави.

Реанімаційний пакет реформ закликає парламент якнайшвидше приступити до розгляду законопроекту №6011 "Про антикорупційні суди". Це дасть змогу після прийняття його в першому читанні, врахувати пропозиції всіх зацікавлених сторін. Прийняття закону, який би дозволив створити систему антикорупційних судів до кінця червня 2017 року – це один зі структурних маяків МВФ, тобто міжнародне зобов'язання України.

Читайте також: Чому законопроект про антикорупційні суди не суперечить Конституції України

Цього пленарного тижня на розгляд парламенту також винесено п'ять реформаторських законопроектів, які рекомендують підтримати експерти Реанімаційного пакету реформ.

Законопроект №5520, який встановлює послідовність дій у процесі призначення перших місцевих виборів у об'єднаних територіальних громадах, утворених у результаті об'єднання місцевих громад, розташованих у різних районах, і зміни меж таких районів. Ухвалення цього закону стане наступним важливим кроком у проведенні реформи децентралізації.

Два законопроекти в енергетичному секторі. Перший – доопрацьований №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель". За словами експертів, загальний потенціал скорочення споживання енергії в Україні становить 32 млрд тне (50% від нинішнього рівня енергоспоживання), з цього понад третину – в житловому секторі.

Другий законопроект – №4549 щодо механізму закупівлі енергосервісу, метою якого є забезпечення функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", стимулювання розвитку ринку енергосервісу в Україні та виконання зобов'язань України відповідно до Директиви ЄС.

Чекає на ухвалення цього тижня законопроект №4526-д, який передбачає виконання вимог Закону України від "Про державну службу" та приведення законодавчих актів у відповідність з цим Законом.

Читайте також: Конкурс у Верховний Суд: про що домовилися громадськість і ВККС

Вкотре на порядку денному і досі не був розглянутий законопроект №4644, який має на меті привести умови перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним і річковим транспортом до європейського рівня з метою гарантування належного рівня безпеки під час перевезення небезпечних вантажів.

Також РПР черговий раз звертається до парламентської більшості та президента з вимогою невідкладно сформувати і призначити новий склад Центральної виборчої комісії із фахових і недискредитованих осіб. Адже на сьогодні в 13 із 15 членів Центрвиборчкому закінчився строк повноважень, а окремі з них є фігурантами кримінальних проваджень.

Серез загрозливих законопроектів, які РПР закликає не ухвалювати, цього тижня, – №3498 щодо регульованих ринків і деривативів та №5592 щодо розкриття інформації на фондовому ринку, які посилять адміністративний тиск на фінансовий і товарний ринки, без внесення напрацьованих громадськістю змін.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости