MENU

Російські банки в Україні краще націоналізувати – економіст

1727 0

Введення санкцій проти п'яти російських банків – оптимальний, хоча й запізнілий крок. Це відповідь влади на суспільний резонанс, який свідчить про те, що громадська думка в нас працює. При цьому за три роки війни з РФ частка активів цих банків знизилася з 30% до 8%, тому сьогодні вони вже не мають такого впливу.

Читайте також: "Сбербанк Росії" мають прибрати з ринку. Це питання економічної безпеки країни – експерт

На сьогодні зобов'язання російських банків перед українськими юридичними і фізичними особами складають 36 мільярдів гривень, а кредитний портфель – 150 мільярдів гривень. Тобто він майже в п'ять разів перевищує зобов'язання перед українськими підприємствами і громадянами.

Якщо НБУ буде дійсно виконувати рішення РНБО, згідно з яким цим банкам забороняється проводити дев'ять операцій, це означатиме, що поступово цей кредитний портфель буде повертатися від позичальників, і банки зможуть покрити 36 мільярдів. Тому фінансових небезпек зараз немає. Термін дії санкцій складе один рік. За цей період російські банки можуть із найнижчими втратами вийти з українського ринку, виставивши себе на продаж. Або ж влада повинна запропонувати крок № 2 після санкцій – це або закриття, або націоналізація.

Читайте також: В Україні заблоковано роботу десятків банкоматів російських банків. ФОТО

Кращий варіант – націоналізація російських банків. Тому що це активи, які немає сенсу втрачати. Коли війна закінчиться, вартість активів буде зростати. Однак зараз вкладникам треба забирати свої гроші, а підприємствам – переводити рахунки в українські банки.

Андрій НОВАК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости