MENU

Чому українці нещасливі?

1753 0

Цей рейтинг - це дуже велика умовність. Якби проводилось опитування у Північній Кореї, то абсолютна більшість людей би сказали, що вони дуже щасливі.

Я думаю, рейтинг мав би бути якимось іншим. Я думаю, він так чи інакше відображає трошки інше, ніж про що запитували, як формулювали його викладачі. Він характеризує міру проблемності життя громадян тих чи інших країн.

Безпроблемним чи з мінімумом проблем життя може бути у двох випадках: коли за людей вирішує хтось - партія з великим вождем, якась релігійна громада, религійні вожді. Це безпроблемне життя, і люди щасливі бути гвинтиками тут. І безпроблемне чи мінімально проблемне може бути там, де справді найбільшою проблемою є така річ, як кажуть: "Нам би ваші проблеми". У 60-х роках комуністи Голландії висунули гасло: "Кожній голландській сім'ї - моторний човен!". Їх запитали: "А чому ви не висуваєте інших гасел?". А вони сказали: "Все інше у нас уже є, а от у всіх моторних човнів ще не вистачає".

Так от Україна в цьому сенсі не належить до країн типу ісламської теократії - Північної Кореї, чи з іншого боку Голландії з її проблемами. Україна - надзвичайно проблемна країна ,і тому це 132 місце звідси і випливло. Причина якогось негативного ставлення людей до цих самих проблем в тому, що людям важко зрозуміти, як ці проблеми розв'язувати. Кожна спроба розв'язати на рівні держави наштовхується на шалений опір з уже відпрацьованої, власне кажучи, кланово-олігарїчної структури, яка б'є 90% чи 95% людей по голові і відкидає їх кудись на маргінес.

Читайте також: Как из кризиса выйти качественно иным, более здоровым и счастливым человеком

Скільки люди не докладають зусиль - знаходиться монстрище державно-олігархічне, яке протистоїть цим людям. Причому протистоїть абсолютно по-ідіотськи, по-хамськи, програшно у перспективі для себе. Але саме це відчуття, певною мірою навіть абсурдності власних зусиль, щоб розв'язати проблеми, яких об'єктивно дуже багато, воно і народжує таке ставлення.

Але підкреслюю, люди хочуть розв'язувати проблеми. Якби у них не було цієї мети, цього бажання, вони б вважали себе щасливими у злиднях, безправ'ї, у чомусь іншому.

Тому до певної міри ці показники позитивні

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини