MENU

Чого має навчати нова, сучасна школа – думка

1424 0

Стара індустріальна школа навчає фактам і алгоритмам, що є трагічним, бо саме в цих двох напрямках величезні успіхи робить нове покоління розумних машин.  

Вже очевидно, що нова школа має навчати не стільки конкретним фактам і процедурам, скільки моделям мислення: критичному мисленню (вірніше, цілому комплексу моделей мислення, які разом відомі як критичне мислення), зовнішній і внутрішній критиці джерел для об'єктивної оцінки інформації, основам статистичного, економічного, алгоритмічного мислень, що, в свою чергу, складаються з безлічі окремих моделей мислення. Але в останні тижні я все більше думаю про те, що і цього недостатньо.

Щоб підготувати нові покоління до успішного життя, ми маємо навчати їх тому, що я називаю "стратегіями адаптації": агентності (здатність цілеспрямовано втілювати задумане в реальність, віра в свою здатність впливати на хід подій, здатність до саморозвитку і адаптації), вмінню ефективно регулювати свій рівень стресу, тривожності і депресивності, мисленню зростання на противагу фіксованому мисленню тощо.

Читайте також: Украинская экономика: что требует немедленного реформирования

Жоден найкращий матеріал (факти і процедури) та інструменти (моделі мислення) не допоможуть митцю, який капітулює зіткнувшись з першими перешкодами до створення шедевру чи яка перебуває в депресії і не знає, що з цим робити.

У кожного з нас є надзвичайно розумні та здібні знайомі з блискучою освітою, які, тем не менш, хронічно не можуть досягати того, чого б їм хотілося.

У кожного з нас є напрямок, в якому його успіхи буксують з, здавалося б, незрозумілих причин.

Читайте також: Україна має пройти шлях, який подолали Велика Британія, Ісландія та Естонія

Я все більше переконуюся, що дуже часто причиною цього є неефективні стратегії адаптації. В настільки важливій справі як навчання нових поколінь, ми більше не можемо покладатися на щасливий випадок (родина, приклад знайомих чи видатного вчителя) у справі формування ефективних стратегій адаптації. Їх формування має бути напряму закладено в шкільні програми та навчальний процес.

Це титанічна робота і саме тому починати її потрібно просто зараз.

Иван ПРИМАЧЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости