MENU

Вірусна кібератака вразила 200 тисяч комп'ютерів у 150 країнах — Європол

1414 0

Внаслідок масової кібератаки, яка відбулася 12 травня, постраждали понад 200 тисяч користувачів щонайменше в 150 країнах світу.

Про це у неділю, 14 травня, заявив голова Європолу Роб Уейнрайт, передає Reuters.

Він зазначив, що існує небезпека зростання кількості уражених комп'ютерів, коли "люди повернуться до роботи в понеділок".

Читайте також: Создатель HoloLens считает, что смартфонам пришёл конец

"Глобальне охоплення безпрецедентне. За останніми підрахунками - це більше 200 тисяч постраждалих, щонайменше, в 150 країнах. Серед жертв - багато підприємців, в тому числі великі корпорації", - повідомив він.

Уейнрайт зазначив, що особливість атаки полягала в тому, що вона здійснювалась у поєднанні з "хробаком функціональності" і вірус поширювався автоматично.

Нагадаємо, в п'ятницю, 12 травня, як мінімум 74 країни зазнали масштабної кібератаки за допомогою вірусу WannaCry. Хакери атакували в тому числі Велику Британію, Іспанію, Росію, Україну і Тайвань.

Вірус потрапляє на пристрій через змінні носії або мережу і повністю блокує його. Для відновлення доступу до інформації злочинці вимагають заплатити в криптовалюті.

Читайте також: Осторожно, ремонт ноутбуков: как понять, что компьютерный мастер - аферист?

У компанії Avast, що випускає однойменний антивірус, заявили, що комп'ютерний вірус WCry (також відомий як WannaCry і WannaCryptor) заблокував не менше 57 тис. пристроїв по всьому світу. Російська антивірусна компанія Лабораторія Касперського зафіксувала близько 45 тис. атак програмою-шифрувальником WannaCry у 74 країнах світу.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости