MENU

Відродження ДАІ жодного покращення сумної статистики не дасть. Доведено цифрами – експерт

1960 0

Часто зараз бачу пости про ініціативи:

1) нормативно зменшити максимальну дозволену швидкість авто;

2) запровадити нові драконівські санкції до водіів за порушення ПДР;

3) відродити методи ДАІ, або навіть саму ДАІ під видом так званої "дорожньої поліції".

Необхідність цих всіх "новацій" обгрунтовуються одним-єдиним аргументом: смертність та тілесні ушкодження на дорогах значно зросли саме з того часу, як було ліквідовано ДАІ та призупинився контроль швидкості на дорогах.

Наскільки цей аргумент відповідає дійсності?

Читайте також: Почему дорог у нас нет, а трупы на дорогах есть

Я спеціально зайшов на сайт Управління безпеки дорожнього руху, в розділ статистики, і порівняв дані 2011/2012 років - тобто період роботи "класичного ДАІ", із періодом 2015/2016 років тобто періодом "анархії" на дорогах.

І що ми бачимо?

Беремо один розділ всього: ДТП з постраждалими (розділ 4 звітності).

Всього таких ДТП зафіксовано: в 2011р. -31281, в 2012 р. -30699, АЛЕ в 2015 р. - 25493, 2016 р. -26782.

Отже, без ДАІ, без контролю за швидкістю - ДТП з постраждалими стало не більше, а МЕНШЕ (хоча скоріше цифри залишилися тими самими, адже статистика за 2015/2016 не включає Луганську/Донецьку область та АР Крим).

Далі. ДТП із загиблими: 2011р. - 4908, 2012р. -5131, АЛЕ 2015 р.- 4903, 2016р. - 3407.

Тобто бачимо, що наявність/відсутність ДАІ у класичному (для нашої країни) вигляді практично не впливає на зменшення смертності на дорогах. Так само істотно не впливає і відсутність механічного (тобто - за допомогою радара в кущах на узбіччі чи із салону авто поліції) контролю за швидкістю.

На що ж тоді ДАЇ впливає? Правильно - на корупцію та зайву витрату бюджетних коштів.

І головне. Даний пост не потрібно розцінювати в якості агітації за те, щоби взагалі прибрати державний контроль за дотриманням ПДР.

Контроль має обов'язково бути, адже життя кожної людини є найвищою ціннстю, і обов'язок держави полягає у створенні умов для її захисту, в тому числі від порушників ПДР.

Проте контроль держави не повинен виражатися у примітивних обмеженнях, які є нерозумними з точки зору потреб дорожнього руху, а невідворотність санкції за порушення ПДР (зокрема за порушення, яке зафіксоване в автоматичному фото/відео режимі) має бути обов'язково поєднано із ремонтом дорожнього полотна хоча б від явних та небезпечних дефектів, а також із переосмисленням у кожному великому населеному пункті схеми колись давно бездумно розставлених дорожніх знаків та дорожньої розмітки.

Крім того має бути запроваджені інструменти прозорого контролю за діями самих поліцейських під час виконання ними своїх обов'язків.

І останнє: відродження ДАІ у будь-якому вигляді і формі, жодного покращення сумної статистики не дасть. Доведено цифрами.

Борис МАЛИШЕВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости