MENU

Що Верховна Рада спробує встигнути за останній тиждень до літніх канікул

1682 0

Наступний тиждень стане останнім пленарним тижнем Верховної Ради перед літніми канікулами, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. Відразу зазначу, що ні про яке скасування цих канікул і мови бути не може. Історія банальна, проста і традиційна – більшість депутатів, як усі нормальні люди зі грошима й можливостями, купили собі путівки на літній відпочинок. Хто ж таке скасує?

При цьому заплановано на цей тиждень стільки, що неможливо виконати навіть третину, а може і чверть всіх поставлених цілей. Депутатів чекають величезні законопроекти: "Про освіту" (кілька сотень сторінок), щодо судової реформи, шість проектів із пенсійної реформи, два – із реформи медичної та законопроекти щодо Конституційного суду. А якщо із  великих законопроектів іще й із поправками будуть працювати – це мінімум півдня на один законопроект. А ще ж кадрові рішення, депутатська недоторканність, невідомо поки, буде чи не буде подання з Нацбанку.

Читайте також: Безславні виродки у Верховній Раді

Виконати все за один тиждень – нереально. Від парламентських джерел я чув, що найімовірніше Рада визначиться з пріоритетами. Акцент зроблять на судову реформу, спробують прийняти законопроекти щодо пенсійної реформи, але тут ситуація дуже неоднозначна. Можливий варіант прийняття лише тих законопроектів, які стосуються тільки популярних рішень: підвищення пенсій, їх осучаснення тощо. А ось законопроекти, що викликають критичну оцінку (страховий стаж і ряд інших рішень), можуть і відхилити. Якщо вистачить часу, можуть також прийняти законопроект "Про освіту".

Ну і, звичайно, парламент спробує розглянути ті подання про зняття депутатської недоторканності, які пройдуть комітет. Вже очевидно, що пройдуть не всі. Очікую, що можуть дати згоду щодо Добкіна. Крім того, якщо будуть дуже чіткі сигнали з боку наших західних партнерів, особливо з боку США, то, згнітивши серце і зціпивши зуби, можуть зняти депутатську недоторканність з фігурантів "бурштинової справи" – Розенблата і Полякова.

Думаю, з Добкіним буде найпростіше, оскільки немає якихось принципових розбіжностей. Щодо Дейдея та Лозового – мало того, що "Народний фронт" не хоче здавати своїх, тут іще й дуже небезпечний для депутатів прецедент. Історія з несплатою податків, всі ці розриви між минулими доходами й нинішньою електронною декларацією – це небезпечний прецедент. Якщо зараз депутати підуть на поступки прокуратурі, завтра буде цілий потік таких справ.

Читайте також: Верховній Раді пропонують зачекати з канікулами. ДОКУМЕНТ

Мій прогноз: питання про зняття депутатської недоторканності можуть розглянути стосовно одного-чотирьох депутатів. Хоча я чув версію, що більшість парламентаріїв підуть у відмову і недоторканність не знімуть ні з кого. Але це занадто ризиковане рішення. Бажано хоча б з іміджевої позиції когось здати. Потік критики може стати дуже великим, що викличе додаткову напругу.

Щодо загального зняття недоторканності з усіх депутатів – тут я радше скептик. Тема піднімається зовсім правильно. Насправді мова зараз іде навіть не про повне зняття депутатської недоторканності, а про її обмеження. Але з урахуванням того, що ця тема зараз дуже актуальна, то якщо ще в першому читанні цей парламент може прийняти її, то далі справа не піде. З огляду на кількість подань від прокуратури, депутати не підуть на ризик, і не стануть обмежувати недоторканність. Судячи з усього, цю проблему доведеться вирішувати вже Верховній Раді нового скликання.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини