MENU

Політолог: Боротьба з корупцією не буде успішною, поки ми не подолаємо тіньову економіку. ВІДЕО

1644 0

Нові антикорупційні органи, створені в Україні, не впливають на боротьбу з корупцією.

Таку думку в ефірі телеканалу "Київ" висловив політолог Костянтин Матвієнко.

"В нас немає ні правосуддя, ні судів, ні антикорупційних органів", - заявив він, наголосивши: "В Україні припустилися фундаментальної помилки у боротьбі з корупцією, коли почали створювати нові антикорупційні органи. На боротьбу з корупцією і на реальне корупційне середовище вони не впливають".

Читайте також: Президент перебуває в ситуації абсолютного цейтноту, – політолог

Справа в тому, пояснив політолог, що "державна машина, яка породила антикорупційні органи, корумпована сама по собі". "Їі породження не можуть не бути корупційними. Вони достеменно є корупціогенними, відтак від кількості репресивних органів кількість корупціонерів не зменшиться. Приклад – Китай, де кожного року розстрілюють більше сотні корупціонерів, але корупція процвітає", - сказав він.

Політолог зазначив, що успіхи Румунії та Сінгапуру у боротьбі з корупцією в першу чергу стали можливими не завдяки ув’язненню корупціонерів, а тому, що вони викорінили корупційне середовище, тобто тіньову економіку.

Подоланням тіньової економіки повинна займатися і Україна, переконаний Матвієнко.

"На українську владу тисне величезна маса тіньової готівки. Її треба зробити легальною", - відмітив він, додавши: "Ми не подолали тіньову економіку і не легалізували бізнес та інші способи активності, і не зменшили кількість контролюючих органів, дозволів та перевірок".   

Читайте також: Порошенко і Путін роблять для України неймовірно цінні речі, – політолог

Політичний експерт також заявив, що "ніяка економіка в Україні не зростає", а наповнення золотовалютного резерву переважно відбувається за рахунок траншів МВФ.

"Коли ви чуєте, що українська економіка пожвавлюється – це не правда. Уряд робить все, щоб зменшити ринок, зокрема знищує внутрішнє споживання. Тарифи, ціни, інфляція – це прямий результат діяльності уряду Гройсмана. Метою цієї діяльності є вичавлювання українців в еміграцію", - розповів він.

Крім того, політичний експерт нагадав, що у 2019 році на Україну очікує пік платежів, який складе 20 мільярдів доларів. "Це при наявних сьогодні 18 мільярдах у золотовалютному резерві", - зауважив він.

UAINFO


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости