MENU

Постійність – ознака надійності

1437 0

Минулої неділі суспільство в п'яте за рік мало змогу перевірити провідні політичні партії країни на їхню реальну спроможність. Йдеться про чергову – п'яту хвилю виборів до органів місцевого самоврядування у новостворених об'єднаних територіальних громадах. Цього разу вибори відбулися у 51 такій громаді.

Якими б досконалими не були сучасні соціологічні інструменти дослідження громадської думки, але справжнє ставлення громадян до тієї, чи іншої політичної сили усе ж визначається виборцем безпосередньо у кабіні для таємного голосування.

Читайте також: 92% украинцев видят во втором туре президентских выборов Тимошенко, но не с Порошенко. ВИДЕО

Одразу слід зазначити, що сама участь політичних партій у місцевих виборах є показником їхньої системності та відповідальності перед громадянами, бо людина проживає у трьох так би мовити вимірах – домогосподарстві, населеному пункті, державі. Відтак муніципальна політика має бути дуже вагомою складовою діяльності політичної партії.

За підсумками виборів минулої неділі, відповідно до протоколів дільничних комісій найбільшу кількість депутатів, з поміж усіх, які були висунуті політичними партіями, набрала партія "Батьківщина" – 268 мандатів, що склало 31,7%; друге місце за партією Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 161, або 19,0%.



Показово, що 3 і 4 місця посіли новоутворені партії, які не мають своїх фракцій у парламенті, а от "Народний Фронт", "Самопоміч" і "Опозиційний блок" явно пасуть задніх за результатами цих виборів.

Якщо ж поглянути на інтегральні підсумки усіх п'яти хвиль місцевих виборів, що відбулися цього року, то, відповідно до статистики ЦВК, маємо таку картину:
 



Як бачимо, партія "Батьківщина" стабільно утримує лідерство підтримки виборцями її висуванців, таким чином підтверджуючи той факт, що вона належить до системостворюючих українських партій. Десь би віднайти бодай ще одну, бо БПП дедалі очевидніше демонструє ознаки односезонного політичного проекту.

У лідерській позиції "Батьківщини" криється значна небезпека для неї ж самої. Проблема у тому, що практично всі інші політичні сили сприймають "Батьківщину" як свого основного конкурента, спрямовуючи свої зусилля на боротьбу з нею. Нерідко недобросовісну боротьбу. Надто цим захоплюються партії, створені лише за допомогою адміністративного ресурсу, які не мають жодних інших цілей, окрім отримання корупційної ренти.

Читайте також: "Батьківщина" із великим відривом від всіх інших партій отримала перше місце на виборах у ОТГ із результатом 31,6%

Минулі вибори зафіксували таку небезпеку, що називається на "повен зріст". Однак, той факт, що "Батьківщина" зуміла не лише виграти в більшості громад, але і захистити волевиявлення громадян, значно обмеживши діяльність фальсифікаторів, свідчить про її значні не лише агітаційні, але і організаційні можливості.

Дуже ймовірно, що попереду на українське суспільство очікує рік рекордної щільності політичних подій. Відтак, від спроможності та відповідальності суб'єктів політичного процесу, без перебільшення, залежатиме доля нинішньої форми державності України.

З Різдвом і Новим роком усіх нас!

Костянтин МАТВІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини