MENU

Кабмін пропонує Раді включити візочників до учасників дорожнього руху

1140 0

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7486, який включає людей, які пересуваються на кріслах колісних, до учасників дорожнього руху. Відповідні зміни пропонують внести до закону "Про дорожній рух". 

Згідно документу, люди, які пересуваються в кріслах колісних, мають право рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода; їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Читайте також: Інвалідність – це не вирок: що пропонує ринок праці для людей з обмеженими можливостями

Якщо людина рухається на візку по тротуару, пішоходній чи велодоріжці, вона має право на переважне перетинання проїзної частини по пішохідних переходах. Під час руху треба виконувати вимоги, що стосуються пішоходів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспорту по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині.

Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються велосипедистів.

Візочники зобов'язані використовувати технічно справні та належно обладнані крісла колісні, не перевозити вантажі, що заважають керуванню; не буксирувати причепи; не перевозити пасажирів.

При цьому крісла колісні повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – ліхтариками.

Зі свого боку, водії автівок мають вживати усіх можливих заходів, щоб забезпечити безпечні умови для пересування найбільш уразливих учасників дорожнього руху - не тільки дітей, осіб похилого віку та велосипедистів, а й осіб з інвалідністю.

Автодороги, вулиці та залізничні переїзди мають будуватися із урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Згідно пояснювальної записки, документ реалізує указ президента України від 13 грудня 2016 р. № 553 "Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю".

Читайте також: У Вінниці юнак одружився на власній бабусі-інваліді, щоб "відкосити" від армії

Із посиланням на Європейську угоду, що доповнює Конвенцію про дорожній рух, зазначили, що до пішоходів прирівнюються особи, які рухаються в інвалідних колясках, що приводяться в рух ними самими або що рухаються із швидкістю пішохода; одночасно такі особи з інвалідністю мають право у будь-якому випадку рухатися по проїзній частині дороги.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини