MENU

Реформа провалилася: німецькі фахівці про результати роботи МОЗ

1755 0

Нещодавно до Комітету ВР з питань охорони здоров’я надійшов лист від одного з найбільш поважних спеціалістів у галузі дитячої онкогематології – доктора Мартіна Фрідріхса – співробітника німецьких та американських університетів.

Він давній друг України, який після аварії на ЧАЕС з 1990 року сприяв розбудові системи пересадки кісткового мозку в нашій державі, організовував навчання у Європі наших медиків та допомагав збирати кошти для організації лікування наших дітей. Завдяки його роботі всього лише за 5 років з 1991 по 1996 в Україні вдалося підвищити виживання дітей, хворих на рак крові до 60%, а ще через кілька років рівень виживання сягнув 90%, як у країнах ЄС!

Читайте також: Обов'язкове ліцензування лікарів: яку систему пропонує МОЗ

Величезну частину свого життя радник з дитячої онкогематології в Україні доктор Фрідріхс присвятив розвитку медицини в в нашій державі, і сьогодні він заявляє, що МОЗ послідовно розвалює те, що він вибудовував багато років.

Він констатує: “На даний момент реформа провалилася. Будь-яка реформа системи охорони здоров'я може мати лише один головний чинник це сприяння профілактиці та підтримка оптимального догляду за хворими. Це передбачає, що Міністерство охорони здоров'я має вжити заходів для стимулювання роботи лікарів, а не дискредитувати їх”.

Особливо велике його занепокоєння викликають останні ініціативи МОЗ з ліквідації Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ "ОХМАТДИТ": “Міністерство намагається реорганізувати добре організоване та функціонуюче середовище, не маючи належної компетентності та кваліфікації. Це, по суті, матиме драматичні наслідки для дітей, оскільки надання їм необхідної медичної допомоги може бути перервано або навіть призупинено”.

На думку доктора Фрідріхса таке рішення МОЗ нанесе великих збитків державі: “Міністерство охорони здоров'я має намір закрити цей підрозділ і продовжує направляти пацієнтів на ці та інші процедури за кордон за державні кошти. Результати лікування в країні і за її межами подібні, але витрати відрізняються у два-три рази. Ці дії публічно дискредитують репутацію місцевих лікарів та медичних сестер, які й досі задовольняються лише досягнутими результати лікування, а не заробітною платнею”.

Доктор Фрідріхс також розкритикував систему закупівель ліків через міжнародних посередників: “Існуюча система закупівель має доставляти товари до Міністерства охорони здоров'я, після чого вони розподіляються за місцем призначення. Останнє нагадує лотерею, оскільки лікарні не знають, коли і в якій якості та кількості можна очікувати відвантаження лікарських засобів та медичних виробів. Деякі лікарські засоби поставляються у недостатній кількості, інші відсутні, інші – поставляються у надлишку та термін їх використання збігає ще до початку їх використання. У такій ситуації батьки вимушені купувати необхідні ліки в місцевій аптеці або за кордоном, щоб не переривалося лікування”.

На думку німецького фахівця існуюча система державних закупівель ліків може призвести до погіршення стану здоров’я пацієнтів: “Під час підготовки до тендеру агенції, які здійснюють закупівлі, шукають найнижчу ціну на будь-який препарат, переважно генерик. Ця процедура обумовлює можливість придбання препаратів низької якості, як це сталося у випадку з Даунолом (антибактеріальний цитотоксичний препарат для лікування онкогематологічних захворювань у дітей), який є дуже токсичним, але має низьку фармакологічну активність. Такий продукт є смертельним для дитини”.

Загалом доктор Фрідріхс робить невтішний висновок щодо результатів роботи МОЗ: “Ситуація в дитячій онкогематології, напевно, тільки один з прикладів недоліків роботи міністерства охорони здоров'я. Принципово те, що реформа охорони здоров'я не може бути направлена проти лікарів! Вони є гарантами та основними гравцями будь-якої такої реформи. Саме вони та їхні наукові організації контролюють методи лікування та оптимізують їх, коли це можливо. Саме вони повинні самостійно планувати та реалізовувати керівні принципи та заходи реформи. Завданням Міністерства охорони здоров'я має бути повна підтримка своєї медичної спільноти як морально, так і матеріально, включаючи забезпечення пристойної заробітної платні. В іншому випадку, проблеми реформи стануть проблемами самого Міністерства”.

Читайте також: Охматдит – міфи і реальність. ВІДЕО

Глибокий непрофесіоналізм наших чиновників видно вже у Німеччині, але не у нашому Кабміні... Дякую, докторе Фрідріхсе, за чітке розуміння ситуації в Україні! Будемо боротися й далі, щоб дати всім нашим пацієнтам доступну і якісну медицину, професійну і вчасну консультацію лікаря, доступні і якісні ліки тоді, коли вони потрібні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини