MENU

П'ять найважливіших тез після саміту Україна-ЄС

1757 0

Саміт Україна-ЄС завершився спільною заявою, яку підтримали усі держави ЄС. Якщо прибрати бла-бла, то варто відзначити наступні найважливіші меседжі:

По-перше, ЄС визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір. Визнає та вітає. Про жодні перспективи поки не йдеться. Найбільше досягнення інтеграції – прийняття декілька законів у цифровій, митній та енергетичній сфері. Як для країни європейських прагнень та вибору – це мізер.

Читайте також: Європа в уявленні київської політичної тусовки дещо розходиться з уявленнями пересічних українців

По-друге, ЄС позитивно оцінює початок медичної та пенсійної реформ. Прогрес реформ децентралізації, державного управління, державних закупівель та екології, прийняття законів про приватизацію та національну безпеку. Державне управління і екологія під сумнівом. Приватизація і нацбезпека – закони-бомби.

По-третє, суди треба реформувати, НАБУ захистити, змінити скандальну правку до закону про Антикорупційний суд, запровадити автоматичну перевірку е-декларацій і скасувати е-декларування для громадських активістів. Боротьба з корупцією – це ключова умова безвізу. Останнє – пряма цитата з заяви. Черговий натяк що подальший саботаж реформи загрожує втратою безвізу.

По-четверте, ЄС хоче інших реформ: інтелектуальної власності, морських портів, авіаційного сполучення, розділення «Нафтогазу», плюралізму медіа, кібербезпеки, переговорів щодо транзиту газу, компромісу щодо закону про освіту. За це дають 1 мільярд євро і готові давати більше у майбутньому.

По-п’яте, крапки над І війни. «Засуджуємо явне порушення суверенітету і територіальної цілісності України внаслідок агресії з боку Збройних сил Росії, що триває від лютого 2014 року». Важливо, що встановлена агресія і її точна дата. ЄС позначає бачення миротворчої місії з контролем усього українсько-російського кордону. На жаль, Мінські домовленості вчергове позначені як безальтернативні. При цьому, ЄС позначив готовність долучитись до поствоєнної розбудови Донбасу. Було позначена і відповідальність РФ за збитий лайнер МН17.

Читайте також: "Слава Україні". Всі українці винесли ключовий урок: правий той, хто сильніший – юрист

Що у сухому залишку? Прогресу майже нема через мізер реформ. Мало реформ = мало грошей. Саботаж антикорупційної реформи загрожує безвізу. Виходу з патової військової ситуації на Донбасі нема. ЄС і далі вірить у мертвий Мінськ-2.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій РОХОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини