MENU

Міста-мільйонери: скільки найбільші міста України заробляють на рекламі

2330 0

Тема зовнішньої реклами в містах часто зосереджується навколо її засилля та закликів звільнити центри міст від рекламних конструкцій. Багато говорять про те, що зовнішня реклама псує зовнішній вигляд міст і необхідно впроваджувати жорсткіші правила її розміщення. У деяких містах активісти говорять про непрозорість схем продажу рекламних місць. BBC News Україна вирішили розібратись у вартості причини розбрату – скільки ж грошей приносить міським бюджетам зовнішня реклама.

Мільйони для бюджету

Рекордсменом за прибутками від реклами, очікувано, є місто Київ.

Читайте також: Гарному Києву бути: як виглядає вулиця Сагайдачного, очищена від реклами. ФОТО

За укладання договорів на розміщення реклами та отримання плати по них в Києві відповідає комунальне підприємство "Київреклама".

Доходи столиці від реклами більші за сукупні доходи інших чотирьох найбільших міст України.

У січні-липні 2018 року бюджет Києва отримав від реклами 93 млн грн.

На другому місці за рівнем прибутків від реклами місто Харків.

Там за рекламу відповідає КП "Міський інформаційний центр". У першому півріччі 2018 року місто отримало 18,2 млн грн.

Таким чином, різниця між їхніми прибутками більше ніж у п'ять разів.

Головний експерт групи Муніципальний розвиток громадської платформи "Реанімаційний Пакет Реформ" Олександр Пліва пояснює таку перевагу Києва тим, що тут розташовані центральні офіси найбільших компаній.

Відповідно вони й виступають "найбільшими замовниками реклами".

За словами експерта, понад 50% рекламних конструкцій України також сконцентровані саме в Києві, усі ці фактори сукупно й призводять до такої переваги над іншими містами України.

При цьому цікаво, що тарифи за використання рекламних конструкцій у столиці не мінялись з 2013 року, попри зміну вартості землі, на якій вони розташовані.

Третя в рейтингу доходів від реклами – Одеса, яка у січні-липні 2018 року отримала майже 16,6 млн грн.

Місто Львів отримало за той самий період майже 15 млн грн.

При цьому якщо подивитись на показники міст зі списку, то обсяг доходів від реклами майже не змінюється або навіть скорочується.За даними ГО "Всеукраїнська рекламна коаліція", у першому півріччі 2018 року ринок зовнішньої реклами України зріс на 35%, а до кінця року зростання складе 25%.

Експерт РПР Олександр Пліва пов'язує це зі зростанням кількості соціальної реклами, за розміщення якої кошти до міських бюджетів не платяться.

Іншими причинами, на його думку, може бути тінізація ринку, коли все більша частина реклами розміщується на нелегальних рекламних конструкціях.

Пан Пліва також вважає неефективною систему продажу рекламних місць, яка існує в більшості міст України, і наголошує на необхідності внесення змін до профільного закону і запровадження відкритих конкурсних процедур.

"Особливий" Дніпро

На тлі інших міст-мільйонерів виділяється ситуація з рекламою у Дніпрі.

За розміщення реклами там відповідає комунальне підприємство "Земград", яке почало працювати з червня 2017 року.

З червня 2017 по серпень 2018 року КП перерахувало в бюджет міста 1,3 млн грн.

Тобто прибутки Дніпра за більш ніж рік у 10 разів менші за доходи Львова та у 70 разів менші за доходи Києва тільки за 6 місяців цього року.

Керівниця ГО "Асоціація розповсюджувачів реклами" Тетяна Суворова пояснила, що в місті укладається мала кількість договорів на розміщення реклами.

Читайте також: Реклама в Україні вульгарніша за порнофільм. ФОТО

За її словами, більшість коштів, які надходять від реклами, не перераховуються в міський бюджет, а використовується на потреби самого комунального підприємства.

У відповіді міської влади Дніпра з приводу доходів від реклами, говориться, що плата за використання рекламних конструкцій почала надходити до міського бюджету саме з червня 2017 року.

Тетяна Суворова відзначила, що до червня 2017 року КП "Земград" знаходився в стані створення, а попереднє підприємство, яке відповідало за рекламу в місті, КП "Адміністративно-технічне управління" з січня 2016 року знаходилося в стані ліквідації.

При цьому передачі документів від одного підприємства до іншого не відбулося і довгий час жодних нових договорів на рекламу в місті не укладали.

Виплати надходили тільки від укладених раніше договорів про рекламу. Пані Суворова не знає на рахунок якого підприємства потрапляли ці кошти.

До міської ради Дніпра та КП "Земград" звернулися із проханням назвати причини, чому доходи міста від реклами складають таку незначну суму, проте вони відмовились це коментувати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Артем ДАНИЛЬЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини