MENU

Світовий режим санкцій: ми шукаємо підтримки ззовні, коли потенціал нашої сили у нас самих

2949 0

Світовий режим санкцій посилюється новими "краплями води" і продовжує точити "російський камінь". На жаль, багато бажаючих "прикрити кран". На сьогодні існує декілька різних майданчиків-битв за посилення чи послаблення санкційного тиску проти РФ.

По-перше, односторонні санкції Західних держав чи організацій. Це обмеження як через російську агресію проти України, так і такі злочини як отруєння Скрипалів. Найбільшими послідовними санкційниками залишаються США (60 хвиль за 7 років), що за останній період: ввели указом Трампа додаткові інструменти для імплементації чинних антиросійських обмежень (заборону на деякі фінансові операції, конфіскацію майна, заборону на видачу ліцензій на експорт, відмову у видачі віз і у в'їзді на територію США); персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб з Росії, пов'язаних із оборонним комплексом та розвідкою (серед них ПВК "Вагнер" та голова "фабрики тролів" Пригожин); санкції щодо 12 російських компаній, дії яких суперечать національним інтересам США (закриття легального доступу до американських товарів і технологій); санкції проти Китаю за купівлю російських винищувачів і ракетних систем у порушення санкцій проти РФ за втручання у вибори в США). Також стало відомо про прогрес про зняття санкцій з російського олігарха Дерипаски (звичайно в обмін на лояльність).

Читайте також: США, Великобритания и Франция остаются лишь наблюдателями вакханалии, устроенной Россией против Украины – юрист

По-друге, Європа продовжує хитатись. У посланні до парламенту Порошенко заявив: "Тактичне завдання Кремля – зняття санкцій ЄС у січні наступного року". І якщо такі як Британія продовжують тиснути російський бізнес на своїй території, якщо Норвегія затримує російських шпигунів, якщо Фінляндія починає спеціальну операцію проти російської корупційної компанії та навіть розглядає оновлення законів, щоб влада за необхідності могла втручатися в купівлю-продаж нерухомості з елементом російської безпекової загрози, то є низка країн, що опонують адекватній санкційній логіці. Угорщина вже виступила проти автоматичного продовження санкцій ЄС проти РФ, Італія пропонує зняття санкцій у перспективі, Австрія продовжує улесливу "весільну політику". І все це поки сама Україна не спроможна навіть заборонити імпорт російської гречки.

Абсолютно очевидно, що Європа націлена на реалізацію енергетичного договорняка з РФ у вигляді "Північного потоку-2". Видається, що навіть якщо американські санкції будуть введені (а МЗС Польщі вже заявило, що такого у планах нема), то ФРН прийме пропозицію Путіна повністю оплатити реалізацію проекту. Тут санкції хоча б розведуть агресора на гроші. Хоч і те, що "Газпром" обвалився з першої відразу на сімнадцяту позицію в списку найбільших енергокомпаній світу нас від корупційного "Північного потоку-2" не врятує. Високі шанси, що під російські гроші прогнеться і ПАРЄ, де вже узгодили "резолюцію про прощення", з представниками РФ обраний підхід до внесення поправок до регламенту ПАРЄ, які в майбутньому можуть гарантувати російській делегаці повернення до ПАРЄ без санкцій і знищення режиму санкцій ПАРЄ.

Читайте также: Нашим партнёрам в Европе и за океаном пора понять, что прислушиваться надо в первую очередь к мнению украинского народа, – Сенченко

Усі ці дипломатично-санкційні танці відбуваються на фоні окупації РФ Криму та Донбасу, а також злочинів проти українських в’язнів совісті. І Сенцов, і Балух написали заповіти. На Донбасі оголошені фейкові "вибори" в окупаційних адміністраціях Путіна. Наших Захисників продовжують вбивати щодня. А Порошенко з міжнародними партнерами далі обговорюють миротворчу місію на Донбасі. Вже ніби і готова спільна резолюція з миротворцями, поліцейськими силами та міжнародними адміністраціями, вже ніби є Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина (3,5 з 6 проросійські), що дали згоду на участь у місії. Але Росія далі проти усього, а тому перспективи вирішення мізерні. І може це і не є погана новина. Краще чекати перемоги, аніж укласти поганий мир. А тому непогано, що Порошенко у своєму посланні не відкинув силовий варіант.

Нами грають, бо ми слабкі. Через саботаж реформ, крадіжки на армії. Ми шукаємо підтримки ззовні, коли потенціал нашої сили у нас самих. В Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій РОГОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини