MENU

Експерт: Держава не фінансує і не контролює будівництво, а лише перевіряє. ІНФОГРАФІКА

2779 0

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наполягає на проведенні фіскальних перевірок будівельних компаній на предмет сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю. "Буде доручення ДФС почати тотальні перевірки забудовників – на предмет сплати податків до бюджетів всіх рівнів", – заявив Гройсман кілька днів тому на форумі представників органів місцевого самоуправління у Тернополі.  Чим можуть обернутись податкові перевірки для забудовників? Чи не спричинить це додаткову корупційну хвилю в будівельній галузі? Про це в ексклюзисному коментарі для UAINFO розповідає експерт будівельного ринку Іван Салій. 

"Тотальні перевірки будівництва і, як результат, – корупція, в Україні перманентні. Перевірки і без доручення прем’єр-міністра є обов’язком державних служб", – сказав він. 

Іван Салій нагадав, що в Україні зареєстрували законопроект, який забороняє вводити в експлуатацію житлові будинки без об'єктів соціальної інфраструктури – дитячих садків, шкіл та поліклініки.

"На жаль, держава не фінансує і не контролює будівництво соціальної інфраструктури, а лише перевіряє", – прокоментував експерт. 

Читайте також: Україна гостро потребує комплексного реформування державної житлової політики

Капітальні інвестиції за джерелами фінансування:

Іван Салій наголосив, що в Україні близько половини житла, що будується, – це приватні будинки на одну сім’ю, які будує звичайний українець, приватний інвестор.

"А держава – звітує. Те ж стосується і багатоповерхової забудови – 99,7% об'єктів фінансує населення. А кошти, які надаються з бюджету на програми співфінансування, мізерні. Але ж без стимулювання галузі відновлення темпів будівництва після нинішнього обвалу взагалі неможливе", – сказав він. 

Частка будівництва у ВВП України – 2,3%, у Німеччині – 9,9%, у Туреччині – 17,2%, у Польщі – 9,8%. За 2017 рік будівництво в України – 3,2 млрд.євро, в Польщі – 48 млрд.євро, в Німеччині – 271 млрд.євро.

Читайте також: Утеплення будинків: з чого почати, аби економія буде мільярдною

Іван Салій також розповів про ще одну проблему, яка існує в будівельному секторі: "В Україні сьогодні уже дефіцит будівельників. Як їх повернути чи зупинити відтік? Хотілося б почути від прем’єр-міністра". 

"До того ж, зовсім недавно Генеральний прокурор та віце-прем’єр-міністр оголосили  боротьбу з корупцією в будівництві. Усі борються і галасують. А повинні доповідати про введені в дію масштабні інвестиційні проекти спільного фінансування. Доповідати про власні результати, а не про наміри на 20 років наперед", – підсумував Іван Салій. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини