MENU

Чи коректно вважати, що Україні вже надали томос? Пояснює релігієзнавець

2911 0

На синоді Вселенського патріархату у Стамбулі схвалили два документи – фінальний текст томосу про автокефалію  та пропозиції до статуту (конституційної хартії) майбутньої української церкви. Наступним кроком має стати об’єднавчий правосланий собор, на якому має бути ухвалений цей статут. Голові української церкви, якого оберуть на цьому соборі, вручать томос.

Про це в коментарі Громадському радіо розповів релігієзнавець Дмитро Горєвой.

"На синоді дійсно було затверджено томос – його фінальну, кінцеву редакцію. Про це журналістам сказав президент Порошенко та офіційний представник України Ростислав Павленко. Цей томос ще не оприлюднили, оскільки його мають надати після об’єднавчого собору, який проведуть українські єпископи. Вони оберуть керівника, і вже керівнику єдиної церкви буде виданий цей документ", – пояснив Дмитро Горєвой.

Він зазначив, що у томосі буде загально описана модель управління церквою, а статут регулюватиме ці питання детальніше.

Читайте також: Константинополь остаточно відриває Київ від Москви

"Щоб було зрозуміло: томос – це як декларація про незалежність, а статут – як Конституція. У томосі в загальному вигляді буде прописана певна модель управління церквою, і вже вона слугує фундаментом для статуту. Статут детально описуватиме повноваження голови церкви, повноваження синоду, соборів тощо. Сьогодні була ухвалена кінцева редакція томосу, а також пропозиції до статуту. Сам статут має ухвалити сам об’єднавчий собор, але, аби ухвалений документ не суперечив томосу, Константинополем були опрацьовані ці пропозиції до майбутнього статуту", – розповів Дмитро Горєвой.

Дату об’єднавчого собору має невдовзі оголосити Вселенський патріарх. Очікується, що він відбудеться у грудні.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю Україні є Константинополь.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета і УАПЦ Макарія. Надати сам томос, документ про автокефалію, Вселенський патріархат має предстоятелю української православної автокефальної церкви, якого оберуть на об’єднавчому соборі.

15 жовтня Синод РПЦ розірвав євхаристійне спілкування з Константинополем у відповідь на рішення про томос.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Громадське радіо


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини