MENU

Чому трансфер Василя Кравця знаковий для українського футболу

2638 2

Тиждень тому відбувся знаковий перехід в історії українських футбольних легіонерів. Вже через три дні Василь Кравець, який до цього в другому за рангом дивізіоні, вийшов в основі клубу Прімери на матч Кубка проти "Реалу". Вчора (в неділю, 20 січня) уродженець Львову міг ще й проти "Барселони" зіграти, але за тим, як синьо-гранатові мстились "Леганесу" за поразку в першому колі, спостерігав на лаві для запасних.

Українці загалом дуже рідко грають в Іспанії. Це тільки в останні роки економічні проблеми "вигнали" з УПЛ десятки добротних гравців, які тепер шукають собі роботи закордоном. Але Іспанія для багатьох виглядає замріяно недосяжною.

Навіть сам трансфер 19-річного Кравця з львівських "Карпат" до "Луго" виглядав маленькою сенсацією (спочатку оренда, а потім повноцінний викуп влітку 2017-го року). Тут і з "Динамо" чи "Шахтаря" мало хто може перейти закордон, а що вже казати про менш зіркові "Карпати". Кравцю пощастило, що львівський клуб останнім часом намагається заробляти на футболістах.

Про "Луго" більшість з нас навіть не чули – ще якась команда з іспанської Сегунд на зразок "Понферрадіни", куди свого часу переходив Дмитро Хомченовський. Про якісь особливі успіхи ніхто не мріяв, бо все ж це, хм… "Луго". До того ж у всіх в пам'яті були інші переходи зі Львова до Іспанії – Швед не заграв в "Севільї", а Гуцуляк – у "Вільярреалі".

Однак середній рівень команди дозволив нашому захиснику вибороти місце в основі - іноді маленькі команди дають більше шансів пограти молоді. Два роки в Сегунді зробили йому гарне ім'я. І ще півроку тому почали з'являтись перші чутки про перехід до іншого клубу, тоді, щоправда, мова йшла про "Райо Вальєкано".

Читайте также: Продайте Витю Цыганкова

На Кравця звернули увагу навіть в тренерському штабі збірної України (щось у лісі...), куди загалом дуже неохоче викликають гравців не з "Динамо" чи "Шахтаря". Хоча і тут його ще не заграли. Якби він був умовним "динамівцем", то у нього вже був би з десяток матчів в збірній та черговий спеціаліст з динамівським минулим видавав би йому шикарні аванси.

Але Кравець грав собі спокійно в Іспанії. Першу частину цього сезону провів в основі, а його вже колишній клуб зараз йде в середині турнірної таблиці. Тримати довго легіонера та перепідписувати з ним контракт на чергові 5 років сенсу особливого нема, тому маленькі клуби тримають гравців до першої ліпшої пропозиції. Спочатку йому дають шанс пограти та себе показати, а потім розкручений товар йде далі на продаж.

"Луго" скористався цією ситуацією сповна та продав гравця до середняка Прімери "Леганеса". В пресі пишуть про вартість трансферу від 2 до 3,5 млн євро – якби там не було, але іспанці наварили на його продажі. А це вже гарний сигнал для інших клубів. Виявляється, на українських легіонерах навіть можна заробити гроші. Навіть, коли мова йде не про топових розкручених футболістів на кшталт Ярмоленка чи Коноплянки.

Читайте также: Модрич – лучший. Его величие наконец-то признали

Це теж маркетинг і цей шлях вже проходили свого часу балканці, африканці та бразильці. Там вишукуються в чергу навіть за неосновними гравцями не найсильніших клубів, бо у цих легіонерів за плечима велика передісторія їх попередників. Купуючи умовного бразильця ніколи не прогадаєш ("Але це ще не точно..." (с) ). З українськими легіонерами поки ситуація гірша – тут як пощастить.

І окремо треба відзначити, що Кравець піднявся з нижчого дивізіону до вищого. Це теж унікальне явище. Типовий український легіонер в Європі дуже рідко міняє дивізіони "вгору". Свого часу Андрій Вороні перейшов з другої Бундесліги до першої ("Майнц" - "Кельн"), але він фактично виріс в німецькому футболі, тому це дещо інший приклад.

Звичайно, були різні випадки в сусідній Польщі, але там і рівень нижчий, а кількість українських легіонерів просто в рази більша. Ну і за успіхами умовного Романчука ("Легіоновія", Д3 - "Ягелонія", Д1) не особливо цікаво спостерігати.

Чи заграє Кравець в "Леганесі"? Сума трансферу натякає нам, що на нього розраховують. Клуб з середняків, тому проблем Коноплянки з зірковими конкурентами теж не буде. До того ж це буде вже його другий клуб в Іспанії, отже, початкова акліматизація в місцевому футболі для нього вже позаду. Показово, що під час презентації він вже досить впевнено спілкувався з місцевими журналістами іспанською.

Йому всього 21 рік і не здивуюсь, якщо за декілька сезонів ми вже будемо обговорювати його трансфер до "Севільї" чи, а чому б і ні, "Барселони".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон ПАВЛУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини