MENU

Нардепка пояснила, чому не можна проводити дострокові місцеві вибори

1088 2

Місцеві вибори дострокові

Журналісти щось унадилися запитувати про дострокові місцеві вибори.

Із Конституції чітко випливає, що місцеві вибори відбуваються в жовтні 2020 року, коли спливає п’ятирічний термін повноважень місцевих рад і голів, обраних 201-го. Дочасними можуть бути лише вибори в окремих конкретних громадах, якщо для цього виникли визначені законом підстави.

Читайте також: Дострокові місцеві вибори – справжнісінький ідіотизм. Й ось чому

Спроба провести загальні місцеві вибори раніше була б, по-перше, відверто антиконституційною, а, по-друге, шкідливою.

Місцеве самоврядування – це одна із ключових підвалин демократії, і ні парламент, ні президент не мають права достроково припиняти повноваження місцевих рад і проводити вибори, бо комусь так захотілося. Якщо це буде втілено, та означатиме, що ми живемо вже не в демократичній країні, а умовах сваволі й авторитаризму.

Завдяки реформі децентралізації не лише великі міста, але й об’єднані громади, яких уже понад 900 і які покривають третину території України, отримали реальні повноваження та ресурси. Процес створення цих громад триває, і законопроект №8051 "Про засади адміністративно-територіального устрою України" покликаний довести його до логічного завершення якраз до чергових місцевих виборів 2020 року.

Читайте також: Широкі народні маси знову наступають на класичні українські граблі – письменник

За цей рік реально покрити всю територію країни ОТГ і новим районним поділом, і вже під цю реформовану структуру провести загальні вибори. Якщо ж зараз будуть проведенні ці незаконні вибори, то ми ще на п'ять років законсервуємо і застарілий районний поділ, і різні види громад – ОТГ із великими повноваженнями й бюджетами та старі неспроможні дрібні громади. Це буде відверте торпедування реформи.

Очевидно, що метою таких ініціатив є не покращення стану самоврядування, а банальне захоплення влади на місцях однією партією, доки ця партія має високий рейтинг. Щоб узурпувати всю владу в країні – від президента до сільської ради. Це означатиме кінець реального самоврядування і повернення всевладдя до Києва, та ще й по суті в руки єдиної партії, як за часів КПСС. Зрозуміло, що нічого, крім шкоди, така сваволя не принесе.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ганна ГОПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини