MENU

Нова хвиля нищення прокуратури

1467 0

Стартував перший етап переатестації прокурорів – перевірка законодавства.

Як потерпілий у кількох провадженнях, зокрема, щодо викрадення під час Майдану, скажу, що тим прокурорам у моїх справах, котрі реально працюють, не було часу готуватися до тестів.

Вони були зайняті у слідчих діях та судових засіданнях. Можливість готуватися мали ті прокурори, хто у робочий час звикли ходити у спортзал.

Думаю, така сама ситуація в усіх інших провадженнях. Тому переатестація, котра НЕ враховує попередні професійні досягнення прокурорів – це негативний відбір, це нищення прокуратури.

Реорганізації та нова "реформа" знищила навіть ту малоефективну структуру, котра була побудована в Генпрокуратурі для розслідування майданівських справ. Усе керівники "майданівського" управління спецрозслідувань, скоріше за все, перестануть бути прокурорами або ж у інший спосіб вже відсторонені від керівництва слідством. Вбивці Небесної Сотні аплодують!

Окей, припустимо, що суспільство разом з нинішніми очільниками Генпрокуратури вирішили пробачити тих злочинців, котрі організовували терор проти Майдану, керуючись принципом "вони там один одного варті", "майданівці теж стріляли". Але наслідки для обивателів будуть все одно печальні, бо апетити непокараного зла завжди ростуть.

Давайте порахуємо, від чого більш за все страждає пересічний обиватель, котрому байдуже питання щодо покарання катів Майдану? Він страждає від майнових злочинів (квартирних крадіжок, приміром) і боїться умисних убивств на побутовому грунті.

Читайте також: Зеленский прекрасно понимает, что общество разочаровано бездействием Рябошапки: сколько осталось генпрокурору

Так от, давайте ж визначимо, що станеться з тими ж квартирними крадіжками чи умисними убивствами, у зв'язку з планами Рябошапки скоротити на третину кількість прокурорів?

Рахуємо: зараз по Україні середнє навантаження на одного прокурора складає приблизно від 300 до 600 проваджень, а в Києві та області досягає навіть до700-800. Прокурор – вісь розслідування, практично будь-яка слідча дія без його погодження не відбувається. Середній відсоток розкриття квартирних крадіжок по направлених до суду обвинувальних актах ще менше – 21,3%. По умисних вбивствах відсоток їх розкриття складав у 2018 році всього 15,4%!

Іншими словами, у 85% вбивці та у 80% крадії лишаються безкарними. "Давайте на третину скоротимо і так перевантажених прокурорів!" – кажуть нам нові "реформатори".

Але і на цьому вони не зупиняються. "Давайте позбавимо прокурорів необхідності спеціального навчання і братимемо усіх, хто отримав папірець під назвою "диплом юриста"! – пропонують реформатори. І ще – "Давайте враховувати анонімні повідомлення при оцінці прокурорів!".

Читайте також: ДБР порушило кримінальну справу проти ексгенпрокурора України Юрія Луценка

Розвал, наступна хвиля розвалу і так вже сильно постраждалого правоохоронного органу.

І це надовго – у подальшому жертви цієї незаконної переатестації зможуть легко оскаржити своє незаконне звільнення, і з кишені байдужих обивателів їм платитимуть компенсації – як зараз відбувається із законом про люстрацію, але значно швидше.

Ніхто не сперечається, що прокурорські ряди мусять бути очищені. Але – від найгірших, а не від найкращих. Якщо потрібен критерій – будь ласка, є рішення Європейського суду з прав людини, де визнано порушення прав людини з боку України. Беріть ці рішення і звільняйте прокурорів, котрі погоджували та підтримували завідомо неправдиві звинувачення. І тоді ніхто ні в середині, ні зовні країни не матиме до такого підходу претензій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини