MENU

У столиці назріла і перезріла проблема ремонту тепломереж. Дочекаємося?

199 0

У столиці назріла і перезріла проблема ремонту тепломереж

Що ж, поки всі займаються обговоренням чергових скандалів, у столиці назріла і перезріла проблема ремонту тепломереж (підтвердженням чого були останні новини). Уже укладено угоду про підготовку до кредитного фінансування з київським комунальним підприємством Київтеплоенерго.

Очікується, що результатом угоди буде надання 140 мільйонів євро кредиту.

Чому це важливо? Ні для кого не є секретом, що тепломережі в Києві – зношені, оскільки тривалий час ніхто і не думав нічого вкладати у їх реконструкцію, бо теплопостачання у столиці було "приватною справою" (і, очевидно, досить дохідною).

Читайте також: У центрі Києва прорвало тепломережу на тому ж місці, де рік тому була така сама аварія. ФОТО, ВІДЕО

Зокрема, акціонерна енергетична компанія "Київенерго" мала в управлінні тепломережі столиці, – майно громади міста Києва, з 1 січня 2002 до середини 2017 року на основі так званої "Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва" від 27 вересня 2001 року, яку з боку КМДА підписував ще Олександр Омельченко.

Хоча угода так і не була втілена у життя на практиці, оскільки так званий "Проєкт управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва" Київською міською радою не розглядався й не затверджувався (можливо, його не існувало в природі).

Ситуація була, загалом, наступною. Хтось одержував усі доходи, але нічого не вкладав у реконструкцію того, на чому заробляв. Бо навіщо? Нехай потім київська громада про це турбується. Результати – загальновідомі.

Оушен плаза прорив тепломереж аварія

Зокрема, всі ми нещодавно спостерігали за затопленням "Оушен плази". І у цьому немає нічого дивного. Якщо обладнання експлуатувати, але не відновлювати, то воно прийде у відповідний стан. І нехай наслідки у даному випадку були досить оперативно усунуті, але проблема зношеності систем нікуди від цього не поділася. Тож немає нічого дивного, що досить недавно майно громади рішенням Київради було повернуто в управління самою громадою.

Читайте також: Чому у Києві трапляються аварії на тепломережах

Київ до цього часу, по суті, не мав стратегії комплексної модернізації теплових мереж. Лише минулого року, після того, як міська влада не продовжила угоду з компанією "Київенерго", цим бодай почали займатися.

Протягом 2019 року в столиці замінили 130 км труб на найбільш аварійних ділянках мереж, це дозволило зменшити кількість можливих аварій на 20%. (Для порівняння, "Київенерго", маючи в управлінні мережі, в 2017 році відремонтувало усього 35 км). Але, звісно, цього замало. Треба міняти все, робити це глобально, бо локальними ремонтами вже нічого не вирішити, тому кредит та ще й від такої установи як ЄБРР, яка має власне розуміння, навіщо це потрібно, буде тут у пригоді. Хоча кредит Київ одержить не раніше 2021 року, а робити щось треба вже зараз, і відповідні роботи КМДА планує продовжувати.

У будь-якому випадку, чекати не можна, у нас лічені роки, аби запобігти тотальному колапсу. Найголовніше, що проблемою зрештою зайнялися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини