MENU

У Києві хворого з підтвердженим Covid-19 повезли додому через відмову лікарів його госпіталізувати

5252 0

У Києві хворого з Covid-19 повезли додому через відмову лікарів його госпіталізувати

У Києві хворого на коронавірус, якого у важкому стані доправили до лікарні, повезли назад додому на самоізоляцію через відмову медиків його госпіталізувати.

Про це у Facebook повідомив директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євгеній Черенок.

За його словами, чоловік тривалий час перебував на самоізоляції після контакту з хворою на Covid-19 матір’ю та був під цілодобовим наглядом лікарів. Невдовзі у нього погіршився стан, й інфікованого довелось перевести на стаціонарне лікування.

Згоду на госпіталізацію дала Київська міська лікарня. Втім, зазначає Черенок, спершу виникли труднощі з транспортуванням хворого: у медиків "швидкої" не було засобів індивідуального захисту.

Читайте також: Уряд посилив заходи безпеки для боротьби з коронавірусом

Крім того, у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЕМД) вимагали від пацієнта направлення та лабораторне підтвердження інфікування. Пошуком довідок займалися самі лікарі, які наглядали за чоловіком.

"І найцікавіше – о 19:48 мені зателефонувала лікар ЦПМСД та повідомила, що черговий лікар інфекційного відділення КМКЛ №9 відмовив у госпіталізації (хоча він сам погодив телефоном госпіталізацію після опису лікарем ЦПМСД клініки пацієнта та показників сатурації). Як я зрозумів, лікар приймає пацієнтів тільки із сатурацією менш як 92 (хоча за наказом №722 менш як 93)", – написав Черенок.

Він зазначив, що "пацієнт з підтвердженим COVID-19 знову доставлений до дому на самоізоляцію, хоча за наказом МОЗ України він підпадав під клінічні критерії госпіталізації".

"Ось так у нас в Київській області налагоджена госпіталізація пацієнтів з підтвердженим COVID-19 і здається така ситуація по всій Київській області. ...в таких ситуаціях сімейний лікар, який викликає на себе ЕМД для госпіталізації пацієнта з підтвердженим, навіть лише з підозрою на COVID-19, не повинен проходити сім кіл аду, він повинен зателефонувати на "103" і все! Далі система повинна починати працювати самостійно і злагоджено як годинник.

Для цього не треба шукати винних, карати, під час пандемії це ні до чого доброго не приведе, а потрібно протягом тижня скласти та затвердити алгоритм госпіталізації при підтвердженому (підозрі) випадку на COVID-19.

А тепер ще уявіть – це лише один пацієнт, а якщо за добу таких пацієнтів буде 10 – це просто катастрофа!", – додав Черенок.

Читайте також: Політолог: Українці бояться коронавірусу, проте питання як "пережити" карантин з точки зору матеріального забезпечення їх турбує не менше

 

Як повідомляв UAINFO, станом на 10:00 2 квітня в Україні 804 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 20 летальних, 13 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 135 нових випадків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини