MENU

Bloomberg: Коронавірус перемагає, нам доведеться жити з ним й у наступному році

1493 0

Bloomberg: Коронавірус перемагає, нам доведеться жити з ним й у наступному році

Лише найбільші оптимісти можуть розраховувати, що ефективні вакцини будуть готові для глобального продажу вже цього року.

Вірус перемагає. Це цілком очевидно після більш ніж півроку пандемії, яка змінювала свою форму й вбила 460 тисяч людей по всьому світі. Вона закріплюється й підриває темп життя від Уханя до Сан-Паулу.

Попри те, що перспективні й доволі швидкі проекти з розробки вакцини тривають в Китаї, Європі і США, лише найбільші оптимісти можуть розраховувати, що ефективні ін'єкції будуть готові для глобального продажу вже цього року. Як все відбудеться так, як очікує більшість експертів, і ефективна вакцина не з'явиться впродовж значної частини 2021 року, нам доведеться співіснувати з коронавірусом ще рік чи й навіть довше без "срібної кулі", пише Bloomberg.

Читайте також: На сайті Кабміну з'явилися оновлені правила адаптивного карантину

Ця наступна фаза кризи буде вимагати перезавантаження очікувань, більшого усвідомлення і зміни в поведінці, про що говорять професіонали в сфері охорони здоров'я. На їхню думку, успіх не буде визначатися поверненням до життя в тому вигляді, яким воно було в 2019 році. Метою, швидше, буде виграти час, а також зберегти силу й політичну гнучкість для обмеження деструктивних можливостей в ході розширення пандемії, поки не з'являються медичні інструменти для ефективного лікування й імунізації.

"Люди втомлені. Вони помилково відчувають, що все минеться", – сказав інфекціоніст і професор медицини в  Дюкському університеті Камерон Волф.

"Нам потрібно знайти спосіб жити з цим", – додав він.

Ситуація ускладнена ще й тим, що сприйняття загрози різниться в різних районах, не кажучи вже про країни. Багато залежить від важкості місцевих спалахів й ефективності тестування, відстеження контактів, соціального дистанціювання, медичних систем і позбавлення політичного забарвлення системи медичного попередження. Лідери, такі як президент США Дональд Трамп, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон чи президент Бразилії Жаїр Болсонару зіштовхнулися з тим, що їхня підтримка серйозно обвалилася через рівні зараження і смертей від COVID-19 в їхніх країнах. В багатьох місцях повідомлення згори конфліктували з порадами експертів або глушили корисні інструкції від урядових профільних відомств. Це спровокувало спантеличення й недовіру, а також заохотило людей розглядати інформацію про охорону здоров'я через партійну призму.

Читайте також: Заразнее коронавируса из Уханя: профессор-вирусолог сообщил об особенностях "пекинского вируса"

Але не всі новини похмурі. В першому півріччі уряди по всьому світу пішли на надзвичайні заходи, змусивши бізнес зупинитися, людей – лишатися вдома й не збиратися у натовпи. Все це допомогло сповільнити зараження, врятувати життя й дало лідерам час запастися медичним обладнанням і всім необхідним. Однак, прогрес відбувся ціною економічного скорочення. Безробіття зросло, а трильйони доларів довелося виплатити для фіскальної і монетарної стимуляції. Уряди навряд чи підуть на черговий повноцінний карантин, хіба що станеться катастрофа.

Bloomberg пише, що здатність співіснувати з коронавірусом SARS-CoV-2 буде дедалі більше залежати від того, як люди оцінюють ризики й ухвалюють власні рішення.

"Жодна активність не буде відбуватися без ризику зараження коронавірусом", – сказав старший дослідник Центру Джона Хопкінса в Балтиморі Амеш Адалджа.

"Йдеться про те, на який ризик люди будуть готові піти", – додав він.

Читайте також: "Не сподівайтеся на те, що всіх встигнуть врятувати, навіть якщо лікарі ляжуть з Вами поруч" – харківський лікар показав, що відбувається у реанімації інфекційного відділення. ФОТО

Проблема в тому, що коронавірус діє непомітно. Країни, такі як Китай і Південна Корея, які змогли придушити локальні спалахи, тепер зіштовхнулися з другими хвилями. Пекін цього тижня закрив школи й обмежив міжнародні авіарейси після того, як новий спалах поширився на сусідні провінції. В Німеччині, якій вдалося уникнути такої кількості смертей, як у інших великих країнах Європи, нові кластери зараження з'явилися на бійні й в берлінській багатоповерхівці.

В США пандемія охопила штати так званого "сонячного поясу", такі як Флорида, Техас і Аризона, після важко здобутої перемоги над коронавірусом в Нью-Йорку. В Латинській Америці, якій щастило на початку, пандемія тепер стає розгромною. Бразилія зі щільно населеними містами і сільськими регіонами без належних медичних послуг стає новим епіцентром. Зростання випадків зараження в Китаї й США свідчать, що стається, коли регіони починають скасовувати обмеження, каже виконавчий директор альянсу з вакцинації Gavi Сет Берклі.

"Ніде це не закінчилося. Нам потрібна певна смиренність у тому, як ми збираємося розібратися з проблемою. Цілком очевидно, що якщо ми просто відчинимо всі ворота й спробуємо повністю повернутися до норми, то коронавірус продовжить поширюватися", – сказав він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини