MENU

Шість провалених обіцянок влади щодо вакцинації: фактчекінг

715 4

Шість провалених обіцянок влади щодо вакцинації: фактчекінг

Експерти Комітету виборців провели фактчекінг заяв влади щодо проведення вакцинації населення та виокремили 6 провалених публічних обіцянок влади в цьому напрямку, інформує UAINFO.org

«На процес вакцинації в Україні негативно вплинули не лише об’єктивні фактори щодо складного доступу до якісних вакцин, а й нереалізовані обіцянки, зроблені представниками владної команди. Попри високі очікування, початок вакцинації виявився значно проблемнішим, ніж очікувалось. Вакцинація розпочалась із запізненням, темпи вакцинації нижчі, ніж планувалось, а кількість вакцини, яку отримала Україна виявилась меншою, ніж було заявлено. При цьому на разі Україна отримала лише один вид вакцини, хоч влада кілька разів обіцяла забезпечити альтернативність вакцинування», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Серед ТОП 6 провалених обіцянок влади щодо вакцинації:

1. «Україна повинна бути серед перших країн, які матимуть змогу закупити вакцину. Ми повинні думати про це вже зараз », – В. Зеленський в липні 2020 р.

Україна не стала однією з перших держав, які змогли закупити вакцину. Навпаки, темпи вакцинації в Україні є одними з найнижчих в Європі. За даними порталу Our World in Data в Україні вакциновано 0,2% населення. Для порівняння: в Польщі вакциновано 7,9%, Словаччині – 8,3%, Румунії – 8%. Найбільше вакцинованих в Ізраїлі – 59,5%, Великобританії – 37,2% та Чилі – 27,6%.

Читайте також: В Україні кількість хворих на коронавірус знову збільшилась 

2. Вакцинація в Україні розпочнеться з 15 лютого , – М. Степанов

Дата початку вакцинації в Україні кілька разів переносилася. В результаті перші вакцини було застосовано не 15 лютого, а лише 24 лютого.

3. До кінця лютого Україна розраховує отримати один мільйон доз вакцини AstraZeneka, - В. Ляшко

У лютому 2021 р. Україна отримала лише 500 тис. доз вакцини AstraZeneka (Covishield).

4. Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer вже у лютому, – В. Ляшко

Україна не отримала в лютому вакцину Pfizer. Влада повідомила про перенесення поставок Pfizer на початок березня. Станом на середину березня Україна досі не отримала вакцину.

Читайте також: Все будет хорошо, COVID-волна пойдет на спад, мы вновь все пр*срем и осенью начнем с начала, – врач-анестезиолог

5. «Ми очікуємо поставки Coronavac, за контрактом вакцина повинна бути поставлена до 6 березня з наданням всіх документів по ефективності» , – М. Степанов

Станом на середину березня Україна не отримала вакцину Coronavac.

6. «Я буду одразу вакцинуватися, але не у першій хвилі, яка призначена для медиків, бо це неправильно… Перша хвиля буде вакцинуватися препаратом від Pfizer, далі, напевно, AstraZeneca», – В. Зеленський

В Україні перша хвиля вакцинації розпочалась 24 лютого і відбувається вакциною AstraZeneka (Covishield), а не Pfizer, як було озвучено.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини