MENU

"Збільшення дефіциту Пенсійного фонду і негативні наслідки для пенсіонерів", – експерт про ініціативу уряду про накопичувальну пенсійну систему

425 3

"Збільшення дефіциту Пенсійного фонду і негативні наслідки для пенсіонерів", – експерт про ініціативу уряду про накопичувальну пенсійну систему

Ініціатива уряду щодо впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні є загалом непродуманою і поспішною в умовах нестабільної економіки країни, і у підсумку може призвести до збільшення дефіциту Пенсійного фонду України і негативних наслідків для пенсіонерів.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав Олег Пендзин, член українського Економічного дискусійного клубу, передає UAINFO.org.

Експерт зауважив, що український уряд хоче запровадити пілотний проект, який розповсюдити виключно на працівників бюджетної галузі – вчителів, лікарів, державних службовців тощо. На його переконання, перейти можна на будь-яку модель пенсійної системи, але "перейти успішно – проблематично". 

"Сама логіка запропонованої урядом накопичувальної пенсійної системи говорить про те, що не буде збільшуватись ЄСВ і ПДФО, а із розміру існуючих податків по 2% буде спрямовуватись на окремий рахунок. Тобто, більше податків українці платити не будуть, водночас будуть менше платити до Пенсійного фонду. Саме тому постане проблема виплат пенсіонерам найближчим часом, тому що діра у Пенсійному фонді буде зростати", - пояснив він. 

Читайте також: Частина українців зможуть оформити пенсію без довідок про доходи: кого це стосуватиметься

Олег Пендзин зауважив, що в Україні нині діє лише солідарна пенсійна система, і пенсії виплачуються за рахунок щомісячних податків, які сплачують працюючі.  

"В Україні 18 млн працюючих, при цьому 4,5 млн працюючих платять із мінімальної заробітної плати. Водночас в Україні – 12,5 млн пенсіонерів. Отже, коштів у Пенсійному фонді – недостатньо, він є дотаційний. Це серйозне питання, і слід регулювати, яким чином формуються пенсійні системи в Україні", - сказав він. 

Читайте також: Кожен п'ятий міленіал не збирається на пенсію – дослідження

Водночас експерт зауважив, що накопичувальна пенсійна система є робочою для країн, що мають стабільні економіки і низький рівень інфляції.   

"Але якщо ми говоримо про Україну, то ми маємо розуміти, що з 2015 року в Україні було 42% інфляції в рік. Мені важко уявити актив, який зміг би в цей період часу зберегти і примножити людські гроші", - завершив він. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини