MENU

Дії нашого спецназу в Афганістані – досягнення, яке дає Україні важливу перевагу, – експерт

1955 3

Дії нашого спецназу в Афганістані – досягнення, яке дає Україні важливу перевагу, – експерт

Деяка паралель на тему дій нашого спецназу в Афганістані. Багато хто висловлюється, що не варто перебільшувати роль і значення цього випадку для іміджу України. Мовляв, локальний, ситуативний, випадковий успіх.

Хибне уявлення, пише на власній сторінці у Facebook експерт з енергетичних питань, президент "Центру глобалістики" Михайло Гончар, інформує UAINFO.org.

Ставлення США до Польщі зазнало позитивних змін не в останню чергу завдяки польському спецназу "Гром" (Jednostka Wojskowa Grom) і його діям в Іраку. Лише один приклад.

Читайте також: Україна повернула своїх громадян з військової бази в Афганістані

У районі Басри необхідно було захопити два величезні термінали для перевалки сирої нафти. Поруч з терміналами були причали для суден-контейнеровозів та важливий залізничний вузол. Необхідно було не допустити повторення ситуації 1991 року. Тоді під час операції "Буря в пустелі" в окупованому Кувейті іракці злили нафту й підпалили, що спричинило гігантську техногенну та екологічну катастрофу.

Завдання було тим більш небезпечне ще й тому, що супертанкер щойно завантажився на терміналі. Перед операцією бійці "Грому" писали прощальні листи родинам.

Читайте також: Ми не будемо мовчати, коли на нас здійснюються атаки, – Разумков відвідав район проведення операції Об'єднаних сил

Завдяки ретельному плануванню операції та високопрофесійним діям бійців, які нічим не поступалися підрозділу американських морських котиків, що також був задіяний, вона тривала 15 хв. Підрозділу "Гром" вдалося захопити термінали без жодних втрат і знешкодити усі вибухові пристрої встановлені там іракцями.

Збігнев Бжезінський, колишній радник президента США з питань національної безпеки згодом дав таку оцінку: "Підрозділ Grom абсолютно дорівнює підрозділу Delta. Це дуже велике досягнення, яке дає Польщі важливу міжнародну перевагу".

Він знав, що говорив. Так що не варто применшувати і нехтувати нашими перевагами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло ГОНЧАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини