MENU

Китай та Індія різко збільшили закупівлю нафти в Росії

1679 0

Китай та Індія різко збільшили закупівлю нафти в Росії

Китай та Індія продовжують закуповувати в Росії великі обсяги нафти, незважаючи на війну в Україні. Про це у четвер, 21 квітня, повідомляє японська газета Nikkei і дає посилання на дані Refinitiv, що ґрунтуються на відслідковуванні руху нафтотанкерів, пише Кореспондент, інформує UAINFO.org.

Зокрема, з початку російського вторгнення Росії в Україну 24 лютого і по 18 квітня з РФ вийшли загалом 380 нафтотанкерів – більше, ніж за той самий період роком раніше (357). А після подій у місті Буча – з 2 по 18 квітня – кількість нафтотанкерів, що відправилися з Росії, становила 119 (109 роком раніше).

З 380 суден 115 попрямували в країни Азії: 52 – до Китаю, 28 – до Південної Кореї, 25 – до Індії, 9 – до Японії та одне – до Малайзії.

Постачання в Індію збільшилися у вісім разів у порівнянні з тим же періодом минулого року, у Китай – на 33%, в інші країни – знизилися на 16%.

Західні країни, зокрема США та Велика Британія, заявили про припинення імпорту російської нафти у відповідь на дії РФ в Україні. Ще до цього низка нафтокомпаній, включаючи BP і Shell, пообіцяли припинити закупівлю нафти в РФ на тлі тиску з боку акціонерів, репутаційних ризиків і логістичних проблем.

Читайте також: Российскую нефть не хотят покупать, приходится предлагать огромные скидки

Зрештою, вартість російської нафти Urals у Європі впала на 30% у період з початку березня до середини квітня – до $78 за барель з $111 за барель, свідчать дані Refinitiv.

На цьому тлі російська нафта стала привабливою для покупців, які не побоюються уваги громадськості до їхніх закупівель, зазначає засновник і CEO Vanda Insights Вандана Харі.

"Влада Сінгапуру, наприклад, не зобов'язує місцеві компанії уникати російської нафти, і від азіатських компаній в основному не вимагають ставати в позицію проти Москви", – наводить слова експерта Nikkei.

Індія та Китай, імовірно, і надалі будуть закуповувати російську нафту, зазначають аналітики.

"Хоча в березні обсяги імпорту нафти цими двома країнами збільшилися не надто суттєво, у наступні два-три місяці ми, ймовірно, побачимо зростання закупівель", – заявив в інтерв'ю Nikkei CEO Petro-Logistics Деніел Гербер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Кореспондент


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини