MENU

"Цивільні заправляли танки в полях під обстрілами": Кім про захист Миколаєва, складні ситуації і прогноз на перемогу

1129 0

Голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім входить у трійку найпопулярніших спікерів країни, його почесне місце десь між президентом Володимиром Зеленським та офісним "заспокійливим" Олексієм Арестовичем.

"Доброго вечора, ми з України" – це один із багатьох мемів, створених Кімом, телеграм якого зараз налічує близько 800 тисяч фоловерів.

У межах авторського проєкту "Орестократія" шеф-редактор Obozrevatel Орест Сохар поговорив із Віталієм Кімом про те, як сіє-оре-відбудовується Миколаївщина в період війни, як йому вдається фонтанувати жартами в кризові періоди, а також як саме містяни та селяни допомогли війську в перші тижні російського вторгнення в Україну, інформує UAINFO.org.

"Без них було б набагато складніше", – говорить Віталій. 

– Готуючись до інтерв’ю, я вивчав тренди Google, пов’язані з вашим прізвищем, і один із найпопулярніших "Які завдання у Віталія Кіма". Які у вас сьогодні завдання?

– Офіційно чи неофіційно?

 Розказуйте про найцікавіші.

– Завдання в нас одне – це перемога. На це працює вся команда і майже вся Миколаївщина. Крім того – звільнення області, звільнення людей.

Якщо казати про підзавдання, то їх дуже багато – це і відновлення інфраструктури, підготовка до відбудови України, будівництво житла для переселенців, це відновлення доріг, відновлення платежів, реструктуризація самої ОВА. Ми без будівлі зараз, треба працювати в таких умовах. Це співпраця з райдержадміністраціями та ОТГ, зокрема окупованими. Також – гуманітарна допомога, підготовка до опалювального сезону, відновлення матеріально-технічної бази.

Читайте такрж: Завдяки їй росіяни не просунулися далі: літня жінка на Київщині ціною власного життя допомогла ЗСУ знищувати ворога. ВІДЕО

Це щоденна рутина, не дуже цікава комусь. Всіх хвилює лише перемога, і я їх прекрасно розумію.

 Але от які конкретно завдання у вас на наступний тиждень?

– Перше, закупка пального на забезпечення потреб області. Друге, укладення договорів за принципом "проєктуй і будуй", тому що не можна зараз платити на "заблоковані" призначення платежу. Але можна замовляти договори, щоб підприємства проєктували наперед, і коли закінчиться війна, не треба буде чекати 4 місяці, а можна відразу будувати.

Нам не вистачає резервів за енергопотужностями, тому ми провели нараду з Міненерго та Хмельницьким, Черкаським і Миколаївським обленерго, проговорювавши, як ці резерви перекидати з інших регіонів, щоб скерувати на відбудову Миколаївщини.

Також є проблема несплати за енергоносії та за воду. Це мегазавдання, бо комунальні підприємства зараз працюють на межі через невиплати – близько 40% людей не платять за спожиті послуги.

 

У травні виконання бюджету в нас там 103%. Це завдяки військовим витягнули. Ми дуже боялися падіння, що призвело б до ступору в роботі. Цей бюджет зараз аналізується щодо структури видатків. Мої заступники ведуть окремі напрями по області. Наприклад, у нас 17 кластерів програми "Великого будівництва", і кожен відпрацьовується окремо. Як-от відновлення медичних закладів чи культурна спадщина. Це все структурується: що треба з ними робити, що передусім, за які кошти: державні, обласні чи закордонних партнерів або гранти.

Орест СОХАР, OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини