MENU

Військовий експерт назвав труднощі з наданням Україні винищувачів F-16

1365 0

Військовий експерт назвав труднощі з наданням Україні винищувачів F-16

Він зазначив, що існує декілька перешкод на шляху поставки Україні цих винищувачів.

Наразі немає черги з країн, охочих надати Україні винищувачі F-15, F-16 чи аналогічні, хоча перспектива отримання цих літаків є. 

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Труднощів дві. Перша: хто дасть нам винищувачі F-16? Поки що таких охочих я не бачу. Ми просимо постійно. Закінчується вже п'ятий місяць війни. Ми просимо ці літаки. Але поки що черги з охочих нам надати літаки F-15, F-16 чи якісь аналогічні, на жаль, немає. Деякі країни навіть забули, що вони нам колись пропонували, але тоді ми відмовилися. Я маю на увазі F-18, які Канада нам пропонувала кілька разів ще від 2014 року", – пояснив експерт.

За його словами, друга проблема полягає в тому, що F-16 дуже чутливі при посадці й потребують хорошої злітно-посадкової смуги визначених розмірів.

Читайте також: "Ми вже мали б відправити вам винищувачі". Чому страх західних країн роздратувати Путіна не має стратегічного сенсу – експосол США

"Другий момент ­­– за технічним станом F-16 вимагає більш м'якшої, більш гладкої злітно-посадкової смуги. У плані посадки машина дуже ніжна. Якщо наші літаки, старі радянські, були зроблені з доволі великим запасом міцності. І якщо пам'ятаєте, на навчаннях ще перед війною наші літаки відпрацьовували варіанти посадки на шосейну дорогу з твердим покриттям гарної якості. І такі питання відпрацьовувалися – зліт та посадка на шосейну дорогу. Деякі дороги навіть будували саме з цього розрахунку. А F-16 потребують хорошої рівної полоси визначених розмірів з визначеним технічним забезпеченням", – розповів Жданов.

Він також зауважив, що аби такий винищувач літав, потрібен пілот і команда з приблизно 20 людей, купою машин і приладдя, щоб обслуговувати машину, заправляти, ремонтувати, заряджати. 

Читайте також: Британські льотчики готові до бою з російською армією, – командувач ВПС

"Це цілий логістичний ланцюжок технічних працівників, які супроводжують одного льотчика та один літак. Це третій момент, який, напевно, найбільш складний в організації бойової роботи літаків F-16, навіть якщо вони нам будуть передані", – висловив думку експерт.

"Я думаю, нам їх передадуть. Розмови про передання тривають, підготовка наших льотчиків – розмова триває. Я так розумію, технічний склад буде вчитися разом з ними. Єдине – це перспектива не сьогоднішнього дня, а, скажімо, найближчого пів року", ­– припустив Жданов.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини