MENU

Вчені знайшли рослину, яка допоможе позбутися радіоактивного забруднення ґрунту

1723 0

Вчені знайшли рослину, яка допоможе позбутися радіоактивного забруднення ґрунту

У тропічних і субтропічних областях по всьому світу росте сезувіум портулакоподібний – нічим не примітна рослина з дрібним м'ясистим листям. Однак тепер вчені виявили, що вона здатна вирішити одну з головних екологічних проблем — очистити ґрунти навколо атомних електростанцій від радіоактивного цезію.

Сезувіум портулакоподібний (Sesuvium portulacastrum) — багаторічна повзуча рослина, здатна рости на сухих морських узбережжях, що рясніють сіллю. Особливого практичного значення для людини вона не мала — принаймні донедавна.

Тепер учені з'ясували, що ця не особливо примітна рослина — «гіперакумулятор» цезію, здатний поглинати цей метал із ґрунту і накопичувати його в стеблі та листі. Дослідження опубліковано у журналі Advances in Agriculture, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Гірше ніж Чорнобиль: у держагенції спрогнозували можливі наслідки аварії на ЗАЕС

Сезувіум поповнив список рослин, які можна використовувати для фіторемедіації ґрунтів, забруднених цезієм-137 — найнебезпечнішим ізотопом цезію, здатним викликати в людини безпліддя та рак.

Щоб з'ясувати, наскільки сезувіум ефективний в очищенні забруднених ґрунтів, вчені під керівництвом Ганеша Нікале з Мумбайського університету (Індія) піддали молоді рослини впливу хлориду цезію в різних концентраціях. Виявилося, сезувіум чудово почувається навіть при обробці розчином, що містить 25 міліграмів цезію на літр води, активно накопичує його у своєму листі та стеблах і масово виробляє антиоксидантні ферменти.

Читайте також: Мужчина остался в зараженной зоне у атомной электростанции Фукусима, чтобы спасать котов

Тепер, можливо, цю рослину масово вирощуватимуть у місцях, забруднених радіоактивним цезієм, зокрема навколо атомних електростанцій. Такий спосіб очищення, водночас простий і економічно вигідний, дозволить не лише скоротити площу радіоактивного забруднення, а й згодом, зібравши зелену масу сезувіуму, витягти з неї накопичений цезій.

Надалі дослідники планують вивчити точний молекулярний механізм стійкості сезувіуму до високих концентрацій цезію у ґрунті та провести польові випробування для перевірки його ефективності.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини