Аргентина обіграла Францію у фіналі Чемпіонату світу з футболу

773 0

Аргентина обіграла Францію у фіналі ЧС з футболу

У фінальному матчі ЧС-2022 у Катарі збірній Франції у матчі проти Аргентини вдалося відіграти різницю у два м'ячі, а потім відігратися й в овертаймі. Утім, у серії пенальті тріумфували аргентинці.

Збірна Аргентини з футболу здобула Кубок Світу з футболу 2022 року у Катарі, здолавши у фінальному матчі збірну Франції у серії післяматчевих пенальті, інформує UAINFO.org з посиланням на Українську службу DW.

Фінал Чемпіонату світу з футболу відбувся ввечері у неділю, 18 грудня, на стадіоні "Лусаїл-Айконік" у катарському місті Лусаїл.

Аргентинці відкрили рахунок на 23-й хвилині - після того, як французький нападник Усман Дембеле збив у штрафному майданчику аргентинського півзахисника Анхеля Ді Марію, призначений арбітром пенальті у ворота французів холоднокровно реалізував нападник збірної Аргентини Ліонель Мессі.

А на 36-й хвилині матчу вже сам Ді Марія відзначився голом у воротах збірної Франції, завершивши стрімку контратаку своєї команди. Загалом же перший тайм французи провалили, не завдавши по воротах суперника за першу 45-хвилинку жодного удару.

Значну частину другого тайму французам теж мало що вдавалося біля воріт суперника. Ренесанс збірної Франції у цьому фіналі розпочався на 79-й хвилині, коли інтригу у матч повернув нападник французів Кіліан Мбаппе, реалізувавши пенальті. А хвилиною пізніше той же Мбаппе зрівняв рахунок після стрімкої атаки своєї команди - 2:2.

До завершення основного ігрового часу переможний гол не вдалося забити жодній з команд, тому гру було переведено в овертайм.

На 108-й хвилині свою команду знову вивів уперед Ліонель Мессі, впритул розстрілявши ворота суперника і вдруге у цьому матчі засмутивши французького воротаря Уго Льоріса - 3:2 на користь Аргентини.

Утім, за десять хвилин - на 118-й хвилині матчу - рятівником своєї  збірної знову став Кіліан Мбаппе, який після гри рукою французького гравця у штрафному майданчику реалізував другий пенальті у цьому матчі, і оформив таким чином хет-трик у фіналі ЧС з футболу. До кінця овертайму обидві команди мали шанс забити переможний гол, але він так і завершився із рахунком 3:3.

Тому доля фінального матчу вирішилися у серії післяматчевих пенальті, у якій блискуча гра аргентинського воротаря Еміліано Мартінеса та невпевнене виконання одинадцятиметрових французами принесли перемогу збірній Аргентині - 4:2.

Нагадаємо, збірна Аргентини до цього двічі вигравала чемпіонати світу з футболу - у 1978 та 1986 роках, і ще тричі програвала у фіналах. Французька збірна до цього також двічі вигравала Кубок Світу з футболу - у 1998 році, а також чотири роки тому на футбольному чемпіонаті в Росії, де у фіналі вона здолала хорватів, цьогорічних бронзових призерів світової першості.

Рекордсменом за кількістю перемог на мундіалях є збірна Бразилії, яка вигравала цей трофей п'ять разів. По чотири перемоги у збірних Німеччини та Італії. Французи ставали чемпіонами світу два рази - в 1998 і 2018 роках.

Також відзначимо, що нападник збірної Аргентини Ліонель Мессі зіграв свій 26 матч на чемпіонатах світу.

Таким чином, капітан "альбіселесте" перевершив досягнення Лотара Маттеуса. На рахунку легендарного німецького футболіста 25 матчів на мундіалях за кар'єру.

Додамо, що Ліонель Мессі у свої 35 років вперше в кар'єрі став чемпіоном світу з футболу. Аргентинець також виходив у фінал ЧС у 2014 році, проте тоді "албіселесте" поступилися національній збірній Німеччини.