MENU

Американські вчені запропонували поширювати життя по Всесвіту за допомогою комет

145 0

Американські вчені запропонували поширювати життя по Всесвіту за допомогою комет

Поки що Земля єдине місце у Всесвіті, на якому достовірно існує життя. При цьому дослідники відкрили чимало екзопланет, умови яких можуть підійти земним організмам. Теоретично ми могли б використовувати комети, щоб заселити їх. Питання в тому, чи повинні ми це робити.

Про це йдеться у роботі, опублікованій у журналі Astrobiology, інформує UAINFO.org.

Існує безліч теорій походження земного життя, і одна з них, гіпотеза панспермії, свідчить, що наша планета – лише підходяще місце, тоді як саме життя занесли на неї з космосу. Вчені припускають, що в результаті досить сильного удару по планеті в космос можуть бути викинуті шматки породи з мікробами, що містяться в них. І якщо ці мікроби витримають багаторічну подорож у вакуумі та досягнуть придатного для життя світу, вони зможуть дати початок новій гілці еволюції.

Це випадкова, чи природна панспермія. Проте є можливість і навмисного заселення інших небесних тіл силами досить розвиненої цивілізації. Довгі роки люди сперечаються, чи відіграли роль інопланетяни у заселенні Землі чи становленні людської цивілізації. Тепер американські астрономи порушили питання інакше: чи можемо ми самі зіграти роль таких «інопланетян»?

У Чумацькому Шляху — близько 200 мільярдів зірок, а отже, неймовірна множина планет, супутників, поясів астероїдів та інших небесних об'єктів. Водночас досвід Сонячної системи показує, що розвинену біосферу побудувати непросто: ми досі не знаємо, чи існує життя на супутнику Юпітера Європі та супутнику Сатурну – Енцеладі. Але вже зараз очевидно, що в підлідному океані складно чекати на біосферу такого ж рівня, що і на Землі.

Проте це не означає, що ми не можемо пробувати, адже вже відомо про існування кількох планет, які потенційно придатні для земних форм життя. Відправлення до них космічних кораблів виглядає економічно невигідним. Але є можливість використовувати природні кораблі, які мільйони років мандрують у космосі, — комети.

Дочекавшись прибуття в Сонячну систему відповідної міжзоряної комети, ми могли б прикріпити до неї мікробіологічний інокулят, що містить безліч різноманітних організмів, здатних виживати в різних умовах на Землі. За допомогою комети посилка рано чи пізно досягне іншої зіркової системи, де зможе занести "насіння життя" на відповідну планету.

Звичайно, не виключено, що весь проєкт буде марною тратою зусиль: або інокулят не досягне комети, або не витримає міжзоряної подорожі, або в зірковій системі не виявиться відповідної планети (а якщо вона вже заселена, це призведе до зіткнення різних форм життя). До того ж навіть якщо місія пройде ідеально, неминуче постає питання: чи не знищили ми своїм втручанням можливість зародження унікальної екосистеми, якій банально забракло часу?

З іншого боку, розселяючи життя по Всесвіту, ми могли б підготувати ґрунт для свого майбутнього виживання: рано чи пізно людству доведеться вийти в далекий космос, щоб знайти придатні для життя світи. І в такому разі божевільна витівка вчених сучасності могла б стати величезною надією землян майбутнього.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини