Зроблена 16 тис. років тому: у штаті Айдахо знайдена найдавніша в Америці зброя
13 списів, знайдених в Айдахо, є найдавнішою в Америці зброєю (Фото:Лорен Девіс)
Кам’яні наконечники для списів знайшли під час розкопок на березі річки Салмон на південному заході штату.
Роботи проводилися неподалік місця, де у 1960-х роках вже знаходили кістки тварин віком близько 16 тис. років. Археологи провели розкопки за 25 метрів вниз по річці, і натрапили на кілька неглибоких ям, в яких знаходилися наконечники, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Вони вважають, що зброя була захована первісними мисливцями.
Щодо технології виготовлення, йдеться про списи т.зв. стрижневої конструкції, характерної для азіатських племен. Подібні наконечники часто зустрічаються у районі Хоккайдо, Японія. Найдавніші зразки при цьому старші за американські на п'ять і більше тисяч років.
Читайте також: Образ бога Себека. У гробницях стародавньої єгипетської знаті знайдено голови крокодилів
Деякі дослідники, в тому числі й ті, що працювали на річці Салмон, вважають, що технологію виготовлення інструментів принесли через північно-східний Сибір до Америки. Як показують результати генетичних досліджень, люди, які нею володіли, не були предками американських індіанців, проте подібність у конструкції, на їхню думку, навряд чи випадкова.
Ця версія має і критиків. Девід Мельцер, археолог із Південного методистського університету, вважає, що зв'язок між двома настільки віддаленими одна від одної групами малоймовірний. Він вважає за краще пояснити подібність технологій конвергентною еволюцією.
Читайте також: Будували оборонні споруди. Українські прикордонники знайшли на Херсонщині залишки давньоримського поселення
Ці землі історично були населені індіанським племенем не-персе, і сучасні представники цієї народності, які брали участь у розкопках, вважають, що списи належали їхнім предкам.
"Ними справді володіли наші пращури, – каже Накія Вільямсон-Клауд, директор програми культурних ресурсів племені. - Це не просто безіменні палеоіндіанці, і це не якесь безіменне місце. Це місце, звідки прийшли наші пращури".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки