Путін хоче вселяти страх і боїться сили, не варто турбуватися про його "червоні лінії", – Bloomberg
Занепокоєння Заходу з приводу передачі ЗСУ "наступальних" озброєнь є недоречним, адже вся боротьба України – це самозахист. Тож партнери не повинні зважати на міфічні "червоні лінії" російського диктатора Володимира Путіна, а дати українцям танки Abrams та Leopard.
Про це у своїй колонці для Bloomberg написав колумніст Андреас Клют, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Він нагадав, що відколи глава РФ віддав наказ напасти на Україну, Захід зіткнувся з головоломкою: як підтримати країну в її героїчній самообороні, не переступаючи путінські "червоні лінії" і не закінчуючи тим, що Росія і НАТО стрілятимуть безпосередньо один в одного. Проте насправді питання треба ставити інакше: як допомогти Києву перемогти, не розпочинаючи Третю світову війну?
"Цього тижня США, Німеччина і Франція зробили великий крок вперед у пошуку відповіді. Всі троє оголосили, що нададуть українцям нові види танків. Американці надішлють бойові броньовані машини Bradley. Німці поставлять їхній еквівалент Marder. Французи – аналогічні машини AMX-10. Назвати їх танками технічно можна з великою натяжкою. У Bradley і Marder є гармати й гусениці, але їхнє головне призначення – доставляти піхотинців туди, де вони потрібні. AMX-10 мають колеса замість гусениць і в основному збирають розвідувальну інформацію", – звернув увагу автор публікації.
Він погодився, що такі машини дуже потрібні українським Силам оборони. Але вони також потребують "основних бойових танків", таких як американський M1 Abrams, німецький Leopard 2 або французький Leclerc. Їх Клют назвав важкими "вогнедишними монстрами", які можуть пробити російські лінії та повернути окуповану українську територію.
Читайте також: Піонтковський: Захід ухвалив рішення про безумовну капітуляцію Путіна
Водночас визнав, що Bradley, Marder і AMX-10 вже є довгоочікуваним зрушенням – вони перетинають розмиту межу між оборонною і наступальною зброєю, яка часто не має особливого сенсу на полі бою. Але це, звичайно, має велике значення в стратегії і державному будівництві.
Західні лідери, такі як канцлер Німеччини Олаф Шольц, поки схиляються до обережності, яку вони визначають як постачання Україні лише оборонних озброєнь. До них відносяться німецькі Gepard, які спеціалізуються на збиванні ворожих літаків, ракет або безпілотників, та також система протиповітряної оборони IRIS-T. Американці надсилають свої протиракетні комплекси Patriot, а німці додадуть другу їхню батарею зі своїх запасів.
"Моральна і стратегічна логіка полягає в тому, що навіть Путін і російська громадськість не зможуть представити постачання оборонної зброї як перетин "червоної лінії". IRIS-T стріляє по російських об'єктах лише в тому випадку, якщо росіяни першими обстрілюють українські міста, тож якщо росіянам це не подобається, вони можуть просто припинити тероризувати українців", – зазначив Клют.
За його словами, але для того, щоб Україна могла захистити себе і свій народ, вона повинна також вигнати ворога з регіонів, які Путін безглуздо "анексував" минулої осені, – Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.
Читайте також: Генсек НАТО назвав найшвидший спосіб досягнення миру в Україні
"На тактичному рівні відмінність між обороною і нападом зникає. Україна не може виграти, а Росія не може програти, якщо українці не зможуть дати бій росіянам. Ось чому США, Німеччина та інші союзники повинні піти далі і надати основні бойові танки та інше озброєння, яке вимагає Київ", – заявив автор матеріалу.
Разом із тим додав, що тут є одна умова, яка має сенс: українці не повинні використовувати будь-яку західну зброю для завдання контрудару по самій Росії, і, ймовірно, повинні взагалі утриматися від таких ударів. Якщо Кремль, із Путіним чи без нього, має "червону лінію", то такі дії будуть її перетином – так передбачає російська ядерна доктрина.
Поза цим, аналітик не вбачає сенсу так сильно турбуватися про путінські "червоні лінії". Адже якщо вони у нього і є, то, найімовірніше, нагадують "щось середнє між пурпуровими каракулями та рожевим відтінком". З його кадебістським мисленням, переконаний Клют, диктатор може просто блефувати, коли "брязкає ядерною шаблею і робить інші диявольські погрози".
"Як і всі задираки, він хоче вселяти страх, але боїться сили. Нехай він краще турбується про "червоні лінії" Заходу. Коли Путін напав на Україну, він припускав, що зможе перемогти її, розділивши, шантажуючи та примушуючи Захід прийняти результат – це урок, який він виніс з анексії Криму у 2014 році. Як він зараз, мабуть, усвідомлює, він був неправий за всіма пунктами, але повинен продовжувати помилятися. Найкраща політика для українців – боротися з ним усіма силами, а для Заходу – дати їм все необхідне для перемоги", – підсумував аналітик.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки