MENU

Якщо котик засумував: чи може у домашніх улюбленців з'явитися депресія

577 0

Якщо котик засумував: чи може у домашніх улюбленців з'явитися депресія

Коротка відповідь на це питання – так, проте для розуміння ситуації, і, найголовніше, – пошуку вірного підходу для її вирішення, слід копнути глибше та розібратися у причинах.

Бо лише виявлення першопричини смутку кішки та усунення проблеми може звільнити її від депресії, інформує UAINFO.org з посиланням на портал Petmd.

Легше це зробити, якщо припустити, що будь-яка подія для домашнього вихованця – це стрес. Проте він може бути зі знаком "плюс", якщо характер події позитивний, і "мінус", якщо негативний. Щоб однозначно визначити, що для конкретної тварини добре, а що погано, потрібно ідеально знати її звички. Завжди можлива помилка, взяти навіть найпростіше: ви можете все життя думати, що ваш котик обожнює, коли його гладять. А насправді цей процес завжди віщував годівлю, тому він просто дозволяв погладжувати себе, бо знав, що скоро зможе поїсти.

Таким чином, варто виділяти не якісь точкові речі, які можна інтерпретувати по-різному, а спільні риси. Наприклад, однозначно ясно, що зміна господаря, переїзд, проблеми зі здоров'ям, різкі зміни в організмі, фізичне насильство – негативні фактори для вихованця.

Читайте також: Чому кішка нервує: п'ять причин, які потрібно усунути

Так, коли член сім’ї виїжджає з дому або помирає, сімейний кіт зазнає стресу, якщо він мав соціальний зв’язок із цією людиною. Переїзд в новий будинок також може бути стресом для домашньої тварини: зміна великого будинку на менший або квартиру зменшить кількість простору, який котик має досліджувати, і може обмежити рівень його активності, що призведе до депресії. Крім того, коли кішка, яка звикла виходити на вулицю, переїжджає у квартиру, де вже не може цього робити, вона теж може впасти в депресію.

Коли ваш графік роботи змінюється, і ви відсутні протягом тривалого періоду часу, це може вплинути на психічний стан вашої кішки. Крім того, коли ви їдете у відпустку, а кішку або залишаєте із доглядальницею, або відправляєте у пансіон, вона не може знати, що ви повернетесь за нею, тому може відчувати стрес.

Депресію можуть викликати й зміни у фізичному здоров'ї. Наприклад, якщо в активного котика починає розвиватися артрит і він більше не може підскочити до свого зручного місця на дивані, ліжку чи вікні, це може стати для нього стресом.

Читайте також: Як кішки показують любов до господаря: шість поширених дій домашніх улюбленців

У ситуаціях, коли кішка раптово втрачає кінцівку чи око, або починає втрачати зір, це повністю впливає на те, як вона орієнтується у навколишньому світі. Деякі коти можуть пристосуватися до цього дуже добре, але котику у віці може знадобитися більше часу, щоб звикнути до нового стану, тому він може впасти в депресію.

Доктор Вайлані Сун, що вивчає поведінку тварин, пояснює, що додає складності у розумінні того, як допомогти пухнастому товаришеві, його поведінка після такої події. Варіантів два: перший – кішка явно дасть зрозуміти, що її щось турбує (крик, різка поведінка), і другий – вихованець буде неприродно спокійний. Зрозуміло, чуйний господар зможе спочатку визначити, що з його котом щось не так, потім зрозуміти причину цього, проаналізувавши попередні події та нарешті вжити заходів, виходячи з цього.

Читайте також: Не чіпай мене: названі самі недружні до дітей та незнайомців породи кішок

Як же ж визначити, що кішка в депресії? Деякі депресивні коти можуть демонструвати дуже очевидні зміни в поведінці, тоді як інші коти можуть демонструвати лише ледве помітні ознаки, на які потрібно уважно звернути увагу.

Кішки, які переживають депресію, можуть проявляти зниження апетиту, втрату інтересу до своїх іграшок, менший інтерес до спілкування з членами сім’ї, збільшення тривалості сну, збільшення частоти сечовипускань у лоток, або навіть в інших частинах житла.

Загальні рекомендації по виведенню домашнього улюбленця з депресії – якнайшвидше зробити з негативного стресу нейтральний, а потім позитивний. Заспокоїти, зменшити тривожність, зацікавити чимось новим: новою їжею, іграшкою, яка рухається по підлозі незвичною траєкторією або видає цікаві звуки, відчиненими дверима, які завжди були замкнені, оновленою лежанкою чи будиночком.

А головне, щоб допомогти своїй депресивній кішці, проведіть з нею більше часу. Достатньо трохи посидіти з нею та погладити, щоб вона заспокоїлась.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини