MENU

Маскує від тепловізора: в Україні створили новий плащ-намет для ЗСУ. ВІДЕО

1070 0

Плащ маскує від тепловізора

У Рівному створили тепловідбивне пончо для ЗСУ. Плащ екранує від тепловізора та захищає від вітру та води. Про нову розробку для українських захисників розповідає "Суспільне", інформує UAINFO.org.

За словами одного із розробників плаща Сергія Смалюка, виріб вже випробували у польових умовах та отримали на нього патент.

"В чотирьох кутках знаходяться великі люверси для трансформації пончо в два типи наметів, для розтяжки тенту. Також в кутках знаходяться люверси для віджиму повітря", — пояснює Сергій Смалюк.

Маскувальну накидку чоловік створив разом із своїм проєкт-партнером. До війни вони займалися пошиттям трикотажного одягу, але після повномасштабного вторгнення РФ перепрофілювалися і почали шити одяг для військових.

Читайте також: Замість дронів замовили фалоімітатори: українські хакери зламали акаунт російського волонтера

"Перші зразки, які ми розробляли — це були зимові маскувальні костюми, для них використовувалися вартісна іноземна тканина. Воно дієве, але ціна на таке спорядження була зависока. Тому подальшою ціллю було, щоб суть спорядження була така ж, екранування від тепловізора, але щоб ціна не була такою кусючою", — каже Сергій Смалюк.

Тепловідбивне пончо вже протестували при денному світлі у місті на відстані до 50 метрів. Тест показав позитивний результат, а щоб його закріпити, виробники звернулися до військових, щоб ті могли дати свої остаточне слово. Українські захисники в польових умовах випробували плащі як пасивним інфрачервоним приладом, так і активним — з підсвіткою.

"Накидка дійсно працює. Найкраще, певно, використовувати під час пересування — в полі, в лісосмузі. Там, де потрібно швидко забезпечити маскування", — розповідає військовий з позивним "Хмель".

Читайте також: "У окупантів ще є час піти – інакше знищимо": Зеленський про контрнаступ ЗСУ

Такий вигляд має людина у пончо через об'єктив тепловізора.

Вага накидки — 1,5 кг, а її собівартість — до 7,5 тисяч гривень. Наразі розробники отримали замовлення від військових з передової.

"Нам дали запит на сотні одиниць такого спорядження. Самотужки — це дуже велика сума виходить. Нашою головною ціллю є не продати хлопцям напряму цей виріб, а приєднати фонди, благодійні організації і, скажемо, небайдужих людей, які б хотіли швидкої перемоги нашої й убезпечення життя хлопців на передовій", — сказав Сергій Смалюк.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Суспільне


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини