MENU

Виявлено древнє чудовисько із зубами-"викрутками": вчені спантеличені

1055 0

Виявлено древнє чудовисько із зубами-"викрутками": вчені спантеличені

Моря доісторичного світу були б не найкращими місцями для судноплавства та купання. Мільйони років тому водні шляхи буквально кишіли справжніми морськими чудовиськами. Розміри цих істот дійсно вражали.

Морські рептилії вимерли майже одночасно з динозаврами, ймовірно, їх знищила одна катастрофічна подія глобального масштабу. Але нещодавно вчені були спантеличені несподіваною знахідкою. На території Марокко виявили новий вид хижої ящірки, відомої під назвою мозазавр. Дослідження опублікували на сайті MDPI (Committed to the UN Global Compact), передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Мозазаври були головними морськими хижаками. Вони домінували у великих морях та океанах. Зокрема, науковці виявили зразки в морських відкладеннях по обидва боки Атлантичного океану, а також у середземноморських регіонах, які колись були затоплені доісторичним океаном Тетіс.

У фосфатних відкладеннях басейну Улед Абдун у Марокко знайшли частину щелепи та зубів, що були абсолютно не схожі на будь-які інші вже відомі людству. Вчені висувають гіпотези про новий вид мозазаврів. Інші відомі представники цього виду мали зуби з простішими або меншими виступами.

За словами Ніка Лонгріча, палеонтолога і еволюційного біолога з Університету Бата у Великій Британії, "це не схоже на будь-яку рептилію, навіть на будь-яку хребетну істоту, яку ми бачили раніше". Він порівняв зуби з шестигранним ключем або кінчиком хрестової викрутки.

Читайте також: Моторошний плід "гобліна" з кігтями та хвостом виявили на покинутому складі

Вірогідним видається те, що непарні зуби – це певне еволюційне розщеплення. Тобто, давня істота являє собою новий зразок, що походить від окремого виду мозазаврів.

Доісторичну рептилію назвали Stelledens за її визначальною ознакою (від латинських слів "зірка" і "зуб"). Будова зубів досі не пролила світло на питання: а чим же харчувалася гігантська рептилія?

"Цілком можливо, Stelledens знайшов унікальний спосіб годування, або, можливо, він заповнював екологічну нішу, якої сьогодні просто не існує", – припустив Лонгріч.

Читайте також: Вчені виявили в озері моторошну надотруйну істоту з 24 очима: стало відомо, що це. ФОТО

Зуби мають явні ознаки зношення на кінчиках, тож вчені припускають, що рептилія їла амонітів, ракоподібних або кісткову рибу.

Точно говорити про розміри Stelledens важко. Є гіпотези, що він мав приблизно 5 метрів у довжину, тобто цей вид був досить малим для типового мозазавра.

Зрештою, нещодавно виявлений мозазавр викликає більше питань, ніж дає відповідей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини