MENU

Паралізований житель Нідерландів знову навчився ходити завдяки технології Bluetooth

432 0

Паралізований житель Нідерландів знову навчився ходити завдяки технології Bluetooth

Після операції голландець зміг піднятися сходами та пройти понад 100 метрів за раз.

Як повідомляє The Guardian, паралізований житель Нідерландів знову навчився ходити завдяки тому, що лікарі вживили йому пристрій, який з'єднує мозок із м'язами за допомогою технології Bluetooth, інформує UAINFO.org.

40-річний Герт-Ян Оскам був паралізований із 2011 року. У Китаї він потрапив в аварію на велосипеді, внаслідок якої отримав перелом шиї. Лікарі казали, що він ніколи не зможе ходити. Понад десять років чоловік був прикутий до інвалідного візка.

Однак неврологи зі Швейцарії, які займаються розробкою інтерфейсів "мозок-машина", запропонували Оскаму вихід. Вони вживили йому пристрій, який зчитує мозкові хвилі та передає їх спинному мозку для включення правильних м'язів.

Читайте також: Американський мільярдер перелив собі кров 17-річного сина, щоб омолодитися

Встановлені на головному мозку чоловіка електроди виявляють нейронну активність, коли він намагається ворушити руками чи ногами. Сигнали обробляються алгоритмом, який перетворює їх на імпульси. Ці імпульси прямують до електродів на спині Оскама, активують нерви та включають м'язи для виконання задуманого руху.

Після операції голландець зміг піднятися сходами та пройти понад 100 метрів за раз.

«Кілька місяців тому, вперше за десять років, я зміг підвестися та випити пива зі своїми друзями. Це було досить круто. Я хочу використати це у своєму повсякденному житті», – поділився він враженнями.

Читайте також: Перший у світі: ветеран армії Британії підкорив Еверест на двох протезах, які йому замінили ноги

Крім того, з'ясувалося, що пристрій не лише замінює функції спинного мозку, а й допомагає відновити їх. Після 40 тренувальних сесій з імплантом голландець, у якого не всі нерви у спинному мозку були пошкоджені, повернув деякий контроль над ногами, навіть коли пристрій було вимкнено.

Перед цим Оскам тестував систему, яка відтворювала ритмічні кроки та відправляла сигнали від комп'ютера до його спинного мозку. Пристрій допоміг чоловікові зробити кілька кроків за раз, але рух виглядав роботизованим і мав запускатися кнопкою або сенсором.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини