MENU

Ситуація на ЗАЕС стає все більш небезпечною: що сталося

981 0

На Запорізькій АЕС росіяни знищили можливість реагування на аварії, немає обладнання та пожежної частини на випадок можливої аварії.

Про це сказав в.о. голови Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков на прес-конференції, зазначивши при цьому, що на атомній станції більше не має автоматичного моніторингу радіаційної безпеки, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Кризовий центр на промисловому майданчику ЗАЕС не працює, оскільки він розукомплектований, там фактично проживають окупанти. Зовнішній кризовий центр не отримує даних про стан систем і обладнання Запорізької АЕС і пожежно-рятувальна частина українська, яка має реагувати на аварії, зараз не працює", - сказав він.

Читайте також: МАГАТЕ стурбоване рівнем води на Запорізькій АЕС, – Гроссі

Коріков додав, що тиск і тортури рашистів призвели фактично до зникнення частини, яка має підтримувати Запорізьку АЕС у разі настання аварії або аварійної ситуації.

"Два тижні тому, за командою Москви, припинилась автоматична передача даних з радіаційного моніторингу, з датчиків радіаційного моніторингу, які розташовані на промисловому майданчику ЗАЕС. Це неприйнятно, це порушення ядерної та радіаційної безпеки", - повідомив головний державний інспектор.

За його словами, українська команда на ЗАЕС вручну знімає ці показники.

Ситуація на ЗАЕС

Енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року.

Попри критичне обміління Каховського водосховища після підриву окупнтами дамби Каховської ГЕС, рівень води у ставках-охолоджувачах Запорізької АЕС станом на 13 червня 2023 рокузалишається достатнім для забезпечення потреб станції.

Читайте також: ДІЯРУ розпорядилося вивести в "холодний зупин" останній енергоблок ЗАЕС

9 червня Державна інспекція ядерного регулювання України видала розпорядження вивести у "холодний зупин" енергоблок № 5 Запорізької АЕС, який останній із шести блоків працював у гарячому зупині. 

Станом на 10 червня останній енергоблок на ЗАЕС ще не вивели в режим "холодного зупину". З технічної точки зору, щоб вивести енергоблок із "гарячого зупину" в "холодний", треба зменшити температуру першого контуру з 275 до 70 градусів. Процес займає до трьох діб. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини