MENU

В Китаї мільйонер у 27-й раз спробував скласти випускний іспит і провалився

628 0

В Китаї мільйонер у 27-й раз спробував скласти випускний іспит і провалився

Його мрією завжди було здобути диплом престижного Сичуанського університету, щоб вважатися інтелектуалом.

Як повідомляє CNN, чоловік із Китаю спробував скласти випускний іспит для вступу до університету в 27-й раз і знову провалився, інформує UAINFO.org.

56-річний мільйонер Льянг Ші вже 40 років намагається скласти китайський випускний іспит, щоб вступити до університету. Його мрією завжди було здобути диплом престижного Сичуанського університету, щоб вважатися інтелектуалом.

Ші провалив свій перший «гаокао», китайський аналог ЗНО, у 1983 році. Після першого провалу Ші спробував скласти іспит через рік, але знову не досяг успіху і вступив до технічного училища. Незабаром він відрахувався звідти.

Він багато років працював на низькооплачуваних позиціях, був звичайним робітником на фабриках і час від часу знову намагався скласти іспит. У 1992 році він набрав достатньо балів для вступу до одного з університетів та вступив, але це не був ВНЗ його мрії, і чоловік відмовився від місця.

Читайте також: Дозволять працювати навіть туристам. У Німеччині прийняли закон для переїзду іноземців

Незабаром він вийшов за верхній кордон віку для участі в «гаокао», однак у 2001 році влада Китаю скасувала обмеження, і Ші відновив спроби. З 2010 року він складав іспит, що проходить щороку, кожен червень.

Одночасно з гонитвою за вищою освітою Ші зумів за ці роки відкрити власний бізнес: у нього своя фабрика з виробництва будівельних матеріалів. Чоловік заробив на своїй справі мільйони юанів, але все ж таки вважає, що без університетської освіти не зможе бути щасливим.

Щоб здати «гаокао», останні кілька років він повністю відмовився від алкоголю та розваг і витрачав увесь час на навчання: рано-вранці йшов займатися в чайну і затримувався після роботи, щоб повчитися.

Незважаючи на свої зусилля, цього року Ші також не досяг успіху і набрав на 34 бали менше, ніж під час минулої спроби. Результату в 428 балів із 750 недостатньо навіть для вступу до звичайного китайського університету, не кажучи про ті, що вважаються елітними.

Читайте також: Названі найзадоволеніші своїми зарплатами європейці

Хоча зазвичай Ші, який став своєрідною знаменитістю завдяки завзятості, після отримання результатів відразу заявляє про намір продовжувати боротьбу, цього разу підсумок його зусиль розчарував чоловіка.

«Якщо не видно надії на покращення, то немає сенсу продовжувати. Я справді вперто готувався. Не можу сказати, чи здаватиму «гаокао» наступного року. Це важке рішення, але й здаватися теж не хочу. Якщо я припиню, то відчуватиму присмак жалю в кожній чашці чаю до кінця життя», – розповів Льянг Ші.

«Гаокао» — аналог українського ЗНО, проте конкуренція в Китаї значно вища і жорсткіша. У 2022 році лише 1,62 відсотка абітурієнтів із 12 мільйонів вступили до 39 топових університетів материкового Китаю, які іноді ще називають «985» — за аналогією з пробою золота. Про «гаокао» кажуть, що процес його здачі в країні можна порівняти з «тисячою солдатів, які верхи перетинають міст з однієї колоди», а кілька днів у червні, коли школярі пишуть іспит, називають «триденним пеклом».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини