MENU

Зелена енергетика в Україні: проблеми та перспективи

259 0

Не секрет, що в останні роки Україна має проблеми, пов’язані з енергетичним самозабезпеченням. Особливо це стосується такого важливого ресурсу, як електроенергія. У світлі цього дуже важливим є розвиток власних джерел видобутку енергії, зокрема це стосується інвестицій в зелену енергетику. І якщо брати останні 5 років, ми маємо певні успіхи в даному напрямку.

В якому стані зелена енергетика в Україні на сьогодні?

За останній час на розвиток подібних технологій було витрачено понад 10 млрд. євро. Як результат, на початок 2022 року Україна виробляла майже 10000 МВт електроенергії лише за рахунок об’єктів зеленої енергетики. Але з початком повномасштабної війни галузь зазнала чималих руйнувань та її розвиток призупинився.

Нагадаємо, що до війни Україна входила в ТОП-5 країн за темпами розвитку сонячної енергетики. Свідченням тому статистика та багато джерел. В тому числі про це нещодавно говорив голова біржового комітету ТБ «Українська енергетична біржа» Олексій Дубовський, який вкотре наголошував на можливості забезпечення за рахунок відновлюваної енергетики не лише потреб країни, але й можливості експорту електроенергії за кордон.

Що потрібно Україні для покращення позицій своєї зеленої енергетики та що заважає цьому?

Головна проблема в тому, що вітчизняна система зеленої відновлюваної енергії має чимало обмежень та недоліків.

Наприклад, через недостатність гарантій походження електроенергії (тобто мають бути чіткі документальні докази, що вона вироблена саме завдяки «зеленим» джерелам генерації, а не звичайною електростанцією).

Через це ми не можемо повноцінно інтегруватися в Європейську модель зеленої енергетики й відповідно конкурувати там, оскільки нездатні підтвердити виконання умов 4-го Енергопакета щодо зменшення викидів вуглекислоти (CO2) в атмосферу. І це лише вершина айсберга.

Отже, висновки

Основною перешкодою повноцінного виходу України на європейський ринок ВДЕ є недостатня нормативно-правова та організаційна база щодо визнання походження зеленої електроенергії.

Що ми втрачаємо та що дасть нам інтеграція:

  • можливість експортувати електроенергію;

  • отримувати за експорт прибуток на рівні ринкових міжнародних цін.

Наразі для досягнення даних цілей ведеться кропітка робота, тому перспективи вітчизняного ринку ВДЕ бачаться хорошими.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube 

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини