MENU

Чи можуть покарати військовозобов'язаних, які виїхали за кордон: пояснення адвокатки

899 0

Чи можуть покарати військовозобов'язаних, які виїхали за кордон: пояснення адвокатки

Кримінальна відповідальність передбачена, виключно якщо чоловік утік за кордон уже після отримання повістки.

Україна потребує майже пів мільйона військовослужбовців для відсічі агресії Росії, стверджує військово-політичне керівництво країни. Як заявив міністр оборони Рустем Умєров, влада шукатиме шляхи для повернення з-за кордону тих чоловіків, які незаконно виїхали.

Адвокатка Марина Бекало пояснила ТСН, чи можуть покарати військовозобов'язаних, які виїхали за кордон, інформує UAINFO.org.

"Перебування громадян за кордоном є вільним вибором і не порушує національне законодавство", – розповіла вона.

За словами адвокатки, чоловіки, які перетнули кордон винятково через пункти пропуску після повномасштабного вторгнення – виїхали за кордон законно.

Читайте також: Ярош вказав на недоліки мобілізації: надто багато "вільних" хлопців у військовій формі

"Ми маємо це визнавати. Адже є затверджений перелік підстав для виїзду в умовах дії правового режиму воєнного стану, і в пунктах перетину надаються документи, що засвідчують обставини правомірності виїзду за кордон. Інше питання, якщо чоловік виїхав на підставі незаконно отриманих документів. Наприклад, отримав корупційним шляхом довідку ВЛК про непридатність до служби", – зазначила вона.

У такому разі, за словами адвокатки, має бути відповідний вирок суду, тобто провина особи має бути доведеною в судовому порядку.

"Щодо тих, хто виїхав по системі "Шлях", або як волонтер, спортсмен чи музикант, і не повернувся. Нагадаю, що юридичної відповідальності за неповернення законодавством не передбачено”, – розповіла Марина Бекало.

Читайте також: РФ швидко поповнює втрати: генерал ЗСУ розповів про прогалини України в мобілізації

Якщо будуть ухвалені зміни до законодавства, якими буде передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність, то такі заходи покарання можливо буде застосувати лише щодо тих осіб, які здійснили правопорушення вже після ухвалення закону і набуття ним чинності, підкреслила адвокатка.

Адвокатка також нагадала, що стаття 41 Конституції України гарантує право володіння, користування і розпорядження своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

"А тому арештовувати майно і рахунки громадян лише з підстав їхнього перебування за кордоном є не лише порушенням конституційних прав, але і прав людини згідно з міжнародними конвенціями, які Україна ратифікувала", – додала вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини