MENU

Рак шийки матки. Фактори ризику хвороби

309 0

Фактори ризику хвороби

Злоякісна пухлина або рак шийки матки формується на слизовій тканині чи цервікальному каналі. Новоутворення є однією з найпоширеніших онкологічних хвороб у жінок, яка на жаль, характеризується високим рівнем смертності. Однак раннє звернення до лікаря при перших симптомах патології підвищує вірогідність одужання.

Рак шийки матки провокується вірусом папіломи людини, який передається при статевій близькості та може тривалий час знаходитись в організмі в сплячому стані. Він активізується, призводить до атипічних змін клітин матки у наступних ситуаціях:

  • ранній початок статевого життя;

  • ведення безконтрольного статевого життя з частою зміною партнерів;

  • відмова від бар’єрних засобів контрацепції;

  • наявність ерозій та інших патологій шийки матки;

  • перенесення хвороб, що передаються статевим шляхом, у тому числі хламідіозу, гонореї, генітального герпесу.

Після 40 років у жінки змінюється гормональний фон та починає перебудовуватись репродуктивна система, що також стає фактором ризику.

Симптоматичні прояви патології

Рак шийки матки на ранніх стадіях розвитку може не давати про себе знати, що підкреслює важливість профілактичних візитів до гінеколога. Запідозрити патологічний процес можна за наступними симптомами:

  1. поява патологічних кров’янистих або слизових виділень з матки, які не пов’язані з менструальним циклом;

  2. збільшення тривалості та інтенсивності менструацій, порушення звичного перебігу циклу;

  3. поява інтенсивного болю у нижній частині живота;

  4. труднощі з випорожненням сечового міхура.

При появі перших симптоматичних проявів важливо пройти ретельне обстеження організму, що включає огляд у гінекологічному кріслі, кольпоскопію, ПАП-тест, УЗД тощо.

Лікування раку шийки матки

При підтвердженні онкологічного ураження шийки матки призначається хірургічне втручання, консервативні засоби не здатні зупинити розвиток хвороби. Потрібно видалити патологічні тканини з урахуванням їхніх розмірів та місця локалізації. На першій стадії хвороби можна лише позбутись уражених ділянок зі збереженням репродуктивного органа. Також при ранньому виявленні патології застосовують трахелектомію, коли зберігається тіло матки разом з придатками.

Гістеректомія – повне видалення матки при суттєвому онкологічному ураженні органу. Радикальну операцію призначають з другої стадії хвороби, коли патологічний процес вже встиг суттєво розповсюдитись. Тому жінкам важливо своєчасно звертатись до лікаря, якщо вони планують в майбутньому завагітніти.

Всі оперативні втручання проходять за лапароскопічною методикою – доступ до ураженого органу здійснюється через невеликі проколи на черевній стінці для уникнення втрати крові та пришвидшення реабілітаційного періоду.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини