MENU

Ніколи цього не робіть: нейробіолог назвав чотири речі, які руйнують нашу пам'ять

1739 0

Ніколи цього не робіть: нейробіолог назвав чотири речі, які руйнують нашу пам'ять

Нейробіолог Чаран Ранганатх розповів про аспекти, які руйнують людську пам'ять. На дослідження він витратив 25 років.

Науковець запевняє: можна відтягнути "моменти старіння", уникаючи чотирьох поширених звичок, які з віком руйнують нашу пам’ять. Про це повідомляє NBC Connecticut, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Багатозадачність

Ми покладаємось на область мозку, яка називається префронтальною корою, щоб звертати увагу на навколишній світ. "На жаль, ця здатність зосереджуватися з часом часто погіршуються", – стверджує Ранганатх.

Багатозадачність погіршує пам’ять і послаблює функцію префронтальної кори, виснажуючи ресурси, які зазвичай допомагають нам формувати міцні спогади.

Як покращити пам’ять: переведіть телефон у режим фокусування та виділіть у розкладі час для виконання певних завдань. Створіть перерви для медитації, мрій, прогулянок на вулиці чи будь-чого іншого, що зарядить вас енергією. Тільки не намагайтеся зробити все відразу.

Відсутність якісного сну

Кількість і якість сну часто погіршується з віком. Проблему можуть посилити прийом ліків, алкоголь і стрес. Але коли ви спите, ваш мозок напружено працює. Також активізуються спогади та встановлюються зв’язки між різними подіями, які ми пережили.

Як покращити пам'ять: намагайтеся уникати важкої їжі, кофеїну та алкоголю безпосередньо перед сном.

Монотонна діяльність

Ми запам’ятовуємо події, об’єднуючи разом інформацію про те, що сталося, коли це сталося і де це сталося. Це називається епізодична пам'ять. Репліка, унікально пов’язана з певним місцем і часом, наприклад пісня, яку ви не чули зі школи, або запах страви, яку готувала ваша бабуся, може викликати яскравий епізодичний спогад. Це працює, лише якщо у вас є враження, пов’язані із відносно різними контекстами – не стільки з монотонним досвідом.

Як покращити пам’ять: у вас може залишитися дуже мало спогадів про тиждень, який ви повністю провели за столом, перевіряючи електронні листи та дивлячись відео у TikTok. Тож подумайте про те, щоб урізноманітнити свій розпорядок дня. Проводячи час із різноманітними людьми, відвідуючи різні місця ви отримаєте можливість створити тривалі спогади.

Надмірна впевненість у своїй пам'яті

Якщо ви намагаєтеся зробити щось, що передбачає запам’ятовування, наприклад, коли вас знайомлять з групою людей або намагаєтеся вивчити іноземну мову, варто сперше визнати, що не все запам'ятовується одразу.

Як покращити пам’ять: замість механічного запам’ятовування найефективніше навчання відбувається за обставин, коли нам важко пригадати спогад, а потім отримати відповідь, яку ми шукаємо. Наприклад, через кілька хвилин після того, як ви щось дізналися, спробуйте перевірити себе. Потім повторіть це через годину.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини